Wszystkie sposoby przerywania teleportu w League of Legends

Odpowiednio użyty teleport w League of Legends może dać drużynie ogromną przewagę. Druga strona ma jednak szansę temu zapobiec. Chcesz poznać wszystkie sposoby przerywania teleportu w League of Legends? W tym wpisie wymienię kiedy zostanie on anulowany oraz wspomnę o sytuacjach, gdy to się nie stanie.

Nie wyraziłeś/wyraziłaś zgody na cookies z Google Youtube. Aby uzyskać dostęp, kliknij tutaj i wyraź zgodę w preferencjach cookies.

Sposób na przerwanie teleportu zależy od tego kto go używa. Jeżeli to ty się teleportujesz, to możesz go anulować poprzez ponowne jego aktywowanie. W takiej sytuacji czas odnowienia tej umiejętności nie będzie wynosił 300 sekund, tylko 200.

Teleport może zostać przerwany przez wrogiego bohatera lub neutralnego stwora – smoka lub barona. Czas odnowienia będzie wtedy taki sam jak w przypadku jego skutecznego wykorzystania. Wrogi bohater może przerwać teleport dowolną umiejętnością, która powoduje anulowanie ładowania zaklęć, np.: Null Sphere Kassadina czy Command: Shockwave Orianny. W efekcie sprowadza się to do każdego efektu kontroli tłumu poza spowolnieniem. Co ciekawe nawet sojusznik może przerwać twój teleport, jeżeli użyje umiejętności, która cię przesunie – np. filar Trundle’a.

Teleport może zostać przerwany także w lokalizacji końcowej, gdy cel zostanie zniszczony – w przypadku wieży. Czas odnowienia nie będzie wynosił jednak 300 sekund a 200, czyli tyle samo co w przypadku samodzielnego przerwania teleportu. Jeżeli teleportujesz się do totemu, który zniknie w trakcie używania zaklęcia przywoływacza, to i tak pojawisz się w miejscu, w którym się znajdował. To samo dotyczy także laleczki Shaco.

Teleportacja Anivi w formie jajka
Jedynie pasywna umiejętność Anivi umożliwia kontynuację teleportacji

Oczywiście można też zabić teleportującego się bohatera. Nie pomogą przedmioty jak Guardian Angel czy Zhonya’s Hourglass – tej nie da się nawet użyć w trakcie teleportacji. Pasywne wskrzeszanie takich postaci jak Aatrox czy Zac również nie przedłuży teleportu. Wyjątek stanowi pasywna umiejętność Anivi.

Zobacz też

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *