Wszystkie sposoby przerywania teleportu w League of Legends

Odpowiednio użyty teleport w League of Legends może dać drużynie ogromną przewagę. Druga strona ma jednak szansę temu zapobiec. Chcesz poznać wszystkie sposoby przerywania teleportu w League of Legends? W tym wpisie wymienię kiedy zostanie on anulowany oraz wspomnę o sytuacjach, gdy to się nie stanie.

Sposób na przerwanie teleportu zależy od tego kto go używa. Jeżeli to ty się teleportujesz, to możesz go anulować poprzez ponowne jego aktywowanie. W takiej sytuacji czas odnowienia tej umiejętności nie będzie wynosił 300 sekund, tylko 200.

Teleport może zostać przerwany przez wrogiego bohatera lub neutralnego stwora – smoka lub barona. Czas odnowienia będzie wtedy taki sam jak w przypadku jego skutecznego wykorzystania. Wrogi bohater może przerwać teleport dowolną umiejętnością, która powoduje anulowanie ładowania zaklęć, np.: Null Sphere Kassadina czy Command: Shockwave Orianny. W efekcie sprowadza się to do każdego efektu kontroli tłumu poza spowolnieniem. Co ciekawe nawet sojusznik może przerwać twój teleport, jeżeli użyje umiejętności, która cię przesunie – np. filar Trundle’a.

Teleport może zostać przerwany także w lokalizacji końcowej, gdy cel zostanie zniszczony – w przypadku wieży. Czas odnowienia nie będzie wynosił jednak 300 sekund a 200, czyli tyle samo co w przypadku samodzielnego przerwania teleportu. Jeżeli teleportujesz się do totemu, który zniknie w trakcie używania zaklęcia przywoływacza, to i tak pojawisz się w miejscu, w którym się znajdował. To samo dotyczy także laleczki Shaco.

Teleportacja Anivi w formie jajka
Jedynie pasywna umiejętność Anivi umożliwia kontynuację teleportacji

Oczywiście można też zabić teleportującego się bohatera. Nie pomogą przedmioty jak Guardian Angel czy Zhonya’s Hourglass – tej nie da się nawet użyć w trakcie teleportacji. Pasywne wskrzeszanie takich postaci jak Aatrox czy Zac również nie przedłuży teleportu. Wyjątek stanowi pasywna umiejętność Anivi.

Zobacz też

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.