Zasięg ataku w League of Legends

Ile to razy zdarzyło nam się podejść za blisko podczas gry w League of Legends bo źle oceniliśmy zasięg ataku naszej postaci. Zdecydowanie lepiej byłoby go sprawdzić przed wydaniem rozkazu swojemu bohaterowi. Pewnie wielu innym graczom to kontrolowanie zasięgu wychodzi znacznie lepiej. A niektórzy atakują, mimo że nie zawsze nawet klikają na celu. Jak to jest możliwe?

Zasięg ataku jest ściśle uzależniony od danej postaci. Postacie walczące w zwarciu mają niewielki zasięg. W przypadku postaci walczących na dystans jest on bardzo zróżnicowany. Poza tym może się on zmieniać w zależności od poziomu danej postaci oraz jej umiejętności.

Różny zasięg ataku dla postaci w League of Legends walczących na dystans
Nawet porównując między sobą tylko postacie walczące na dystans, widać duże różnice w ich zasięgu ataku

Zasięg ataku widoczny w League of Legends przed każdym ciosem

Aktualny zasięg ataku swojej postaci możesz sprawdzić poprzez wydanie komendy ataku, która domyślnie jest dostępna pod przyciskiem [A]. Możesz zmienić to ustawienie w opcjach. Przejdź do opcji wciskając przycisk [Esc], wybierz Hotkeys, a następnie w Additional Hotkeys znajdziesz ustawienie Player Atack Move.

Wielu graczy używa komendy ataku nie tylko do sprawdzenia aktualnego zasięgu podstawowych ataków. Wystarczy, że po jej użyciu klikniesz lewym przyciskiem myszy, aby twoja postać rozpoczęła atak. Początkowo może ci się to wydawać dziwne, ale masz wtedy większą kontrolę nad swoją postacią. Podejrzewam, że ten sposób sterowania postacią nie został wspomniany w Poradniku dla początkujących, aby nie zasypać nowicjuszy zbyt wieloma informacjami na samym początku.

Używanie komendy ataku do utrzymywanie maksymalnego dystansu w grze League of Legends
Widzisz zaznaczony “cel” ataku obok tej postaci? Dzięki komendzie ataku możesz klikać bezpośrednio obok swojego bohatera, aby posłusznie zaatakował najbliższy cel.

Używając komendy ataku, zyskujesz wyraźne rozróżnienie pomiędzy atakiem a poruszaniem się. Dzięki temu szybko wpadniesz w odpowiedni rytm. Domyślnie obie te akcje dostępne są pod prawym przyciskiem myszy, więc nietrudno o pomyłkę. Jest to szczególnie istotne dla strzelców. Istnieje ryzyko, że w trakcie walki cel zginie, ucieknie z pola widzenia lub stanie się nienamierzalny. Wtedy postać po prostu zacznie iść w tamtym kierunku. Przy użyciu komendy ataku zaatakuje najbliższy cel. Gdyby znajdował się poza zasięgiem, to postać podejdzie jedynie na tyle na ile jest to konieczne. W ten sposób eliminujemy ryzyko wbiegnięcia w środek pola bitwy i w najgorszym wypadku zaatakujemy najbliższy cel zamiast aktualnie najważniejszego.

Zasięgu ataku w opcjach League of Legends

Aby włączyć widoczność zasięgu ataku, przejdź do Options, wciskając przycisk [Esc]. Następnie wybierz Interface i zaznacz opcję Show Attack Range.

Podsumowanie

Podsumowując, używanie komendy ataku daje większą kontrolę nad swoją postacią. Jest idealna dla strzelców, którzy mają przeżyć jak najdłużej, żeby zadać jak najwięcej obrażeń. Musisz też zwracać uwagę na swoich przeciwników bo zasięg ataku dla poszczególnych postaci jest w League of Legends bardzo zróżnicowany.

Zobacz też

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.