Zapowiedź Pixel Heaven 2019

Kolejna edycja Pixel Heaven zbliża się wielkimi krokami bo odbędzie się już w dniach 16 – 19 maja 2019 r. Co to za impreza? Pixel Heaven jest organizowanym co roku festiwalem dla fanów retro, gier indie czy komiksów. Tegoroczna edycja zmienia jednak nazwę – z zeszłorocznego PIXEL HEAVEN 2018. RETRO & INDIE GAMING FEST. na PIXEL HEAVEN 2019 GAMES FESTIVAL & MORE. Czy to oznacza również zmianę formy tego wydarzenia?

Osobiście uważam, że zmiana tytułu to krok w dobrym kierunku bo lepiej odzwierciedla, czego możemy się spodziewać po Pixel Heaven. Strefy retro i indie to tylko niektóre z atrakcji, na które możemy liczyć na terenie Starej Zajezdni Autobusowej przy ul. Włościańskiej 52 w Warszawie. Po raz kolejny odbędzie się także konkurs Pixel Awards Europe. Będzie można odświeżyć wspomnienia i pograć na wielu komputerach 8- czy 16-bitowych czy starych konsolach (ponad 100 stanowisk). Zadowoleni będą też miłośnicy komiksów, gier planszowych i klimatów retro lat 80. i 90. ubiegłego wieku.

Tetris na Nintendo Entertainment System na jednym ze stanowisk podczas Pixel Heaven 2018
Pixel Heaven to jedno z niewielu wydarzeń, na których wciąż można zagrać na starych konsolach w kultowe tytuły

Na Pixel Heaven odbywają się też prelekcje. Na ten rok po raz kolejny zaplanowano rozmowę Marcina Drewsa z Adrianem Chmielarzem. Poza tym Wojciech Pazdur poopowiada o grze Chernobylite. Pojawi się też wielu weteranów branży zarówno z kraju jak i zza granicy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.pixelheavenfest.com (wraz dokładnym harmonogramem, adresem i wskazówkami dojazdu).

Pixel Heaven na terenie Starej Zajezdni Autobusowej przy ul. Włościańskiej 52 w Warszawie
Przestrzenie Starej Zajezdni Autobusowej przy ul. Włościańskiej w Warszawie budują klimat retro

Zeszłoroczna edycja Pixel Heaven

Na Pixel Heaven 2018 mieliśmy okazję pograć zarówno na sprzęcie retro jak i w nowe gry niezależne. W zeszłym roku miało miejsce m.in. spotkanie z autorami kultowego programu telewizyjnego dotyczącego gier komputerowych – Escape. Pojawił się Emil “Emilus” Leszczyński (reżyser i redaktor naczelny), ale niestety nieobecny był Tomasz “Ramirez” Knapik (lektor).

Trudno w Polsce o wydarzenie podobnej rangi, ale problemem Pixel Heaven 2018 był brak atrakcji pomiędzy Pixel Connect organizowanym w czwartek, a późnym piątkowym popołudniem. Podobnie wygląda tegoroczny harmonogram, więc weź to pod uwagę podczas planowania.

Generalnie za najmniej wartościowy dzień Pixel Heaven 2018 uważam niedzielę. Nie tylko impreza trwała tak naprawdę pół dnia, ale duża jej część była poświęcona fanom komiksów. Myślałem, że nadrobię w tym czasie pewne stanowiska. Niestety wiele z nich nie było już dostępnych – prawdopodobnie ze względu na wcześniejsze powroty do domów osób wystawiających. Wygląda jednak na to, że organizatorzy to w tym roku zaadresują bo plan na ostatni dzień jest zarówno dłuższy jak i bardziej zróżnicowany.

Zaproszenie na Pixel Heaven 2019 na koniec Pixel Heaven 2018
Pixel Heaven 2018 zakończyło się zaproszeniem na Pixel Heaven 2019

Pixel Connect

Festiwalowi Pixel Heaven towarzyszy także Pixel Connect przeznaczony dla pracowników GameDevu. Jest to wydarzenie całodniowe, które organizowane jest pierwszego dnia Pixel Heaven w Centrum Kreatywności na ul. Targowej 56 w Warszawie. W zeszłym roku prelekcje poruszały takie tematy jak zawieranie umowy z wydawcami, tworzenie Frostpunka czy publikacja gier na platformę Nintendo Switch. W tym roku zaplanowano m.in. tematy związane z grą Fortnite, grami hyper casual i zarabianiem na grach. Jeżeli pracujesz w GameDevie, to zarezerwuj sobie w kalendarzu 16 maja 2019 właśnie na Pixel Connect na platformie Evena.pl.

Zobacz też

3 odpowiedzi do “Zapowiedź Pixel Heaven 2019”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.