Wszystko o “Winions”

Czy mogę potraktować stwory jako po prostu ruchome worki złota? Dlaczego nie zawsze drużyna z większą liczbą zabójstw wygrywa mecz? Czy ten portal pod moją bazą odepchnie wrogie superminiony? Najwyższy czas poruszyć temat “Winions”!

“Winions” to oczywiście połączenie słów “win” (z angielskiego: zwycięstwo) i “minions” (z angielskiego: stwory). Na zrzucie ekranu świetnie widać skąd pomysł na takie sformułowanie.

WIN + MINIONS = WINIONS
Słowo “Winions” jest połączeniem słów: “win” oraz “minions”

Jest to skrajny przypadek, do którego może dojść pod koniec meczu. Stwory wpływają jednak na wynik rozgrywki, gdy tylko pojawią się na linii. Jeżeli będąc w ich zasięgu zaatakujesz wrogiego bohatera z podstawowego ataku, to staniesz się dla nich wyższym priorytetem niż twoje stwory (nie dotyczy to używania umiejętności). Stwory mogą zmienić wynik takiej konfrontacji szczególnie we wczesnej fazie gry. Sporo mniej doświadczonych graczy rozpoczyna potyczkę, gdy są wręcz otoczeni przez wrogie stwory.

Zdarza się, że osoby grające postaciami wspierającymi, zaślepieni wizją zysków, przeceniają możliwości Portalu Zz’Rot. Jeżeli ulegniesz ich namowom i nie zajmiesz się superminionami, to skutki będą opłakane.

W późniejszym etapie gry zwykłe stwory nie stanowią większego zagrożenia w mniejszych grupach. W przypadku przewagi superminiona po jednej ze stron, linia będzie się stale przemieszczać w jednym kierunku. Sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana, gdy broniąca się drużyna straci swoje inhibitory. Wtedy z każdą falą przemieszczają się po dwa superminiony.

Podsumowanie znaczenia Winions w grze League of Legends

Podsumowując, stwory wpływają na wynik rozgrywki niemal przez cały mecz. Bez własnych superminionów, odepchnięcie wrogich wymaga jednak zaangażowania kogoś z twojej drużyny – samo użycie Portalu Zz’Rot nie wystarczy.

Zobacz też

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.