Last Hit/Ostateczny cios w League of Legends

Nie wiesz skąd twoi przeciwnicy mają tyle złota? Zastanawia cię czemu pomimo zabójstw wciąż są w stanie cię dogonić? A może po prostu chcesz poprawić swoją farmę? Kluczowy jest tzw. last hit, którego musisz się nauczyć.

Głównym źródłem złota w tej grze są wrogie i neutralne stwory. Dlatego tak ważne jest, aby zabić ich jak najwięcej. Musisz jednak pamiętać, że otrzymuje je tylko ten gracz, który zada ostateczny cios (ang. last hit).

Zastanawiasz się może czy nie lepiej skupić się na zabójstwach? Okazuje się, że bardzo szybko możesz je nadrobić właśnie odpowiednią farmą.

Last hit w narzędziu treningowym

Do ćwiczeń świetnie nadaje się narzędzie treningowe. Kiedyś trzeba było rozpoczynać grę niestandardową. Co było dosyć uciążliwe bo trzeba było czekać te 2 minuty na pojawienie się stworów, itd.

Proponuję wybierać się bez żadnych przedmiotów bo nie ma żadnej presji z naprzeciwka. Na początku za stwora walczącego w zwarciu dostajesz 20 sztuk złota, a za walczącego na dystans 17. Sumując, za wszystkie stwory z przodu dostaniesz 60 sztuk złota. Musisz też patrzeć co robi twój stwór oblężniczy bo tak naprawdę on zadaje główne obrażenia. Zwykle wystarczy, że będziesz atakować ten sam cel.

Potencjalny zysk za pierwszą falę w League of Legends - last hit na 100%
Last hit na 100% skutkuje zyskiem w wysokości 111 sztuk złota za pierwszą falę wrogich stworów

Sam zawsze staram się grać z botem naprzeciwko. Dzięki temu mogę się też skupić na jakiś innych elementach. W docelowej grze ktoś inny będzie tutaj wywierać presję. Owszem, będziecie mieli jakieś przedmioty, jakieś umiejętności, ale drużyna przeciwna także. A bot nie jest zbyt inteligentny, więc jeżeli nie dacie sobie rady z botem, to co dopiero pod presją.

Pewne straty życia są przy takich ćwiczeniach mniej istotne – o ile nie giniesz. Ogromnym benefitem jest możliwość przyzwyczajenia się do animacji ataku danej postaci. Różne postacie mają różne animacje ataku. Poza tym ataki postaci walczących na dystans muszą także dolecieć do celu. Umiejętność dobrego farmienia jest najważniejsza na strzelcach, ponieważ komplety przedmiotów dla tych klas postaci są najdroższe.

Ćwiczyć możesz zarówno w normalnych meczach jak i w ramach rozgrzewki. Kiedyś były dostępne tylko gry niestandardowe i nie można było po prostu zresetować gry. W grze standardowej trzeba czekać na pojawienie się stworów, a w narzędziu treningowym można przyspieszać czas o 30 sekund. Po 3 takich użyciach można się teleportować na linię i wszystko jest gotowe do ćwiczeń.

Trening czyni mistrza

Najgorsze, co myślę możesz zrobić, to rozpocząć grę bez jakiegokolwiek przygotowania bo wtedy o ile nie grasz bardzo dużo i to już ci weszło w krew, to po prostu możesz mieć problem z pierwszymi minionami. Nawet najlepsi gracze na takich imprezach jak LCS-y, często przed swoją rozgrywką, ćwiczą właśnie w taki sposób.

Zobacz też

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.