Portal Zz’Rot w League of Legends

Czy inwestowanie w Portal Zz’Rot ma sens? Czy wytwarzane za jego pomocą stwory poradzą sobie z superminionami?

Portal Zz’Rot to na pewno przedmiot do rozważenia dla postaci, które nie są w stanie same szybko popchnąć linii lub często muszą opuszczać swoją aleję. Używasz go poza zasięgiem drużyny przeciwnej i twoje stwory zyskują dodatkowych pomocników. Te pojawiające się stworzenia kierują się na najbliższą linię. Mogą jednak przebyć ograniczony dystans zanim znikną. Dlatego musisz uważać, aby nie użyć portalu za daleko od celu. Poza tym giną natychmiast po pierwszym zadaniu obrażeń wrogiej wieży. Dlatego nie ma sensu używać portalu bezpośrednio przed nią. Przeciwnikom będzie łatwiej zniszczyć taką bramkę. Często ukrywa się ją w jakiś krzakach.

Źle ustawiony Portal Zz'Rot w grze League of Legends
Tak ustawiony Portal Zz’Rot jest łatwym celem do wyeliminowania przez drużynę przeciwną

W praktyce można rozważyć Portal Zz’Rot na górnej alei lub na postaci wspierającej. Oferuje redukcję obrażeń podstawowych, magicznych oraz regenerację zdrowia. Dlatego jest bardzo uniwersalnym defensywnym przedmiotem.

Zdarza się, że osoby grające postaciami wspierającymi, zaślepieni wizją zysków, przeceniają możliwości Portalu Zz’Rot. Jeżeli w danej alei idą wrogie superminiony i będziesz polegać tylko na tym przedmiocie, to skutki będą opłakane.

Portal Zz’Rot w 3 zdaniach

Podsumowując, zakup Portalu Zz’Rot jest do rozważenia, gdy poszukujesz uniwersalnego defensywnego przedmiotu lub potrzebujesz zadbać o popchnięcie swojej linii. Musisz przemyśleć miejsce jego użycia, aby utrudnić zniszczenie bramki przeciwnikom, ale wciąż na tyle blisko, aby wychodzące z niej stwory były w stanie dotrzeć do celu. Bez własnych superminionów, odepchnięcie wrogich wymaga zaangażowania kogoś z twojej drużyny – samo użycie Portalu Zz’Rot nie wystarczy.

Zobacz też

Gra drużynowa w League of Legends

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.