Worms Revolution Extreme – Kanał ściekowy – opis przejścia

Robale zawitały nawet na PlayStation Vita i PlayStation TV. W tym artykule znajdziesz opis przejścia motywu Kanał ściekowy (pierwsze 8 misji z 32 w całej kampanii) w grze Worms Revolution Extreme.

Grę Worms™ Revolution Extreme można zakupić w oficjalnym sklepie PlayStation.

Szkolenie 1: Broń

Posiadany przez nas w tej misji robal ma dużo więcej punktów życia niż przeciwnicy. Nie ma też limitu czasu na turę. W tej misji zostało omówione poruszanie się (w tym skoki), sterowanie kamerą (w tym oddalanie i przybliżanie), wybór i używanie broni (w tym celowanie, zmiana kierunku i czasu detonacji). Celować można lewą gałką lub krzyżakiem – moim zdaniem nieco wygodniejsze. Masz okazję skorzystać po raz pierwszy lub zobaczyć w działaniu: Bazookę, Strzelbę, Minę, Ogniste uderzenie, Granat, Dynamit i Atak z powietrza.

Szkolenie 2: Pułapki

Misja zaczyna się od przypomnienia w jaki sposób skakać: pojedynczy kwadrat do przodu i podwójny z saltem do góry. Przeciwnicy w tej misji mają już więcej punktów życia – 15 zamiast 1. Szkolenie 2: Pułapki skupia się przede wszystkim na wykorzystywaniu Min.

Szkolenie 3: Sprzęt

W tej misji najtrudniejszy element pojawia się na samym początku. Należy przy pomocy Liny ninja odpowiednio się zaczepić. Po podciągnięciu się, trzeba jeszcze w odpowiednim momencie wskoczyć na górę.

Odpowiednie miejsce do zaczepienia się w misji Szkolenie 3: Sprzęt (motyw Kanał ściekowy w grze Worms Revolution Extreme)
Do robala Kolo w misji Szkolenie 3: Sprzęt uda ci się wskoczyć tylko po odpowiednim zaczepieniu się do terenu

W późniejszej części tej misji pojawia się mylący opis przy korzystaniu z Kija bejsbolowego, który opisuje jakieś bujanie. Podejrzewam jakiś błąd w tłumaczeniu. Gdy będziesz korzystać ze Spadochronu, to po prostu opadaj, trzymając się środka. Nie wylądujesz wtedy przy żadnym z działek.

Na koniec tej misji możesz zamiast przesuwać wrogiego robala w lewo, zrzucić go do wody po prawej strony, używając kilkukrotnie Mobilizatora. Po wygraniu 5 gier w ten sposób, odblokujesz dodatkowo trofeum Co za nieuprzejmość.

Szkolenie 4: Obiekty fizyczne

Misję zacznij od zniszczenia grzyba, zebrania skrzynki zdrowia i skrzynki z Bunkrołamaczem. Zanim użyjesz Bunkrołamacza, najpierw przejdź na drugą stronę po piersiówce. Jest to łatwiejsze podejście. Niemniej jednak przeskoczenie na drugą stronę jest też możliwe nawet po użyciu Bunkrołamacza. Zniszcz piersiówkę i zbierz skrzynię z Telekinezą. Teraz należy stworzyć sobie most, aby przejść na drugą stronę. Pomimo zaleceń stosowania lewej gałki do celowania, sam używam i polecam wykorzystanie krzyżaka. Gdy Telekineza jest już aktywna, nie możesz też przesuwać obiektu przy pomocy lewej gałki. Przed ukończeniem tej misji, musisz zniszczyć ostatni obiekt fizyczny za pomocą Bazooki.

Opóźnianie użycia Bunkrołamacza w misji "Szkolenie 4: Obiekty fizyczne"
Łatwiej ci będzie przejść po piersiówce przed użyciem Bunkrołamacza zamiast później przeskakiwać nad dołem

Szkolenie 5: Woda

Po zebraniu skrzyni z Pistoletem na wodę, sugerowane jest użycie lewej gałki do sterowania. Ponownie polecam wykorzystać raczej krzyżak, ponieważ dużo łatwiej jest za jego pomocą precyzyjnie ustawić celownik. Kolejny wrogi robal wymaga przedziurawienia zbiornika z wodą. Nie skupiaj się na kluczu. Strumień wody będzie za słaby, aby utopić Niechluja.

Bomby wodnej nie rzucaj bezpośrednio przy sobie, bo woda może zmyć też twojego robala. Postaraj się trafić nią we Wredniaka. Po wprowadzeniu do wykorzystania Odpływu otrzymasz jeszcze Wodny atak (pamiętaj, że podwójny skok możesz wykonać poprzez dwukrotne szybkie naciśnięcie kwadratu). Tym razem nie musisz korzystać z trójkąta, ponieważ kierunek zrzutu dla Wodnego ataku jest już taki, jakiego ci trzeba. Jest to jednak informacja na przyszłość – do kolejnych misji.

Szkolenie 6: Mroczna strona

Po zebraniu pierwszej skrzyni będziemy dysponować Palnikiem. Kolejne jego ładunki znajdują się w następnych skrzyniach. Aby nie zginąć na polu minowym, musisz uważać, aby nie kopać w dół. W tej misji nauczysz się też jak wykorzystać Belkę. Poza tym pojawia się informacja o tym, że “wwiercenie się” Młotem pneumatycznym w skrzynkę z bronią nie spowoduje eksplozji tylko zebranie zawartości.

Ostatniego przeciwnika wyeliminujesz przy pomocy Owcy. Zdetonuj ją ponownym wciśnięciem krzyżyka zanim wpadnie do wody.

Szkolenie 7: Robale

Szkolenie 7: Robale prezentuje wady i zalety poszczególnych rodzajów robali:

  • żołnierz – uniwersalny,
  • zwiadowca – bardzo słaby, ale za to mniejszy (przez niektóre wąskie przejścia tylko ten rodzaj robali może się przedostać), szybki i zwinny (zwiększony zasięg skoku),
  • strażnik – powolny, ale zadający większe obrażenia,
  • naukowiec – słaby, ale może zwiększyć o 5 aktualną liczbę punktów życia każdego z robali w drużynie na początku swojej tury.

Pamiętaj, że do dostania się do wyższych części terenu, często trzeba użyć podwójnego skoku – podwójne wciśnięcie kwadratu. Podczas rzutu Bombą odłamkową skorzystaj z ustawienia jak na poniższym zrzucie ekranu. Celownik ma białe lekko przezroczyste kółko w połowie wskaźnika mocy. Do Ataku z powietrza wyrównaj sobie ekran prawą gałką, a lewą zaznacz cel.

Kąt i ustawienie do rzutu Bombą odłamkową w misji "Szkolenie 7: Robale" (motyw Kanał ściekowy w grze Worms Revolution Extreme)
Rzuć Bombą odłamkową pod takim kątem i z mocą na 50%, aby wyeliminować tych wrogów w misji Szkolenie 7: Robale

Boss: Trujący Pete

Jest to misja z bossem – ostatnie szkolenie, w którym nie ma podpowiedzi niemal co krok, co robić dalej, jak miało to miejsce w poprzednich misjach. Zbierz skrzynkę z bronią, w której znajdziesz Mobilizator. Następnie podejdź do Miny. Gdy się aktywuje, to zacznij używać skoków, aby oddalić się przed eksplozją. Niechluja zepchnij Mobilizatorem do dziury z kolejną Miną. W tej samej turze podejdź do krawędzi i przeskocz na drugą stronę. Wprawdzie otrzymasz nieco obrażeń, ale dzięki temu będziesz już po drugiej stronie i ominiesz Działka strażnicze.

Podejdź do kolejnej Miny i po jej aktywowaniu zacznij skakać, tak jak w przypadku pierwszej. Zbierz kolejną skrzynię z Ognistym uderzeniem i użyj go na Szczurku. Odskocz z powrotem. Wrogi robal wpadnie na Minę, a eksplozja otworzy przejście. Dzięki temu, że się oddalisz, eksplozja po śmierci Szczurka nie zada ci obrażeń.

Bezpieczna pozycja do strzału w zbiornik z wodą w misji "Boss: Trujący Pete"
Strzelając z tego miejsca, twój robal będzie bezpieczny

Spokojnie zejdź na dół po kolejną skrzynię – z Bazooką. Wskocz z powrotem na górę i strzel w zbiornik z wodą. Woda zabierze ze sobą wrogiego robala. Następnie zejdź na dół niemal do samej krawędzi i przeskocz nad przepaścią na drugą stronę. W ostatniej skrzyni znajdziesz Pistolet na wodę.

Skok z krawędzi w misji "Boss: Trujący Pete"
Jeżeli podejdziesz na tyle blisko krawędzi, to możesz przeskoczyć na drugą stronę

Masz nieograniczoną liczbę ładunków z Pistoletu na wodę. Poza tym ten boss nie wykonuje żadnego ruchu. Dlatego możesz próbować zepchnąć go strumieniem wody aż do skutku. Zrzut ekranu poniżej pokazuje jak się ustawić.

Kąt i ustawienie do strzału z Pistoletu na wodę w misji "Boss: Trujący Pete" (ostatni przeciwnik w motywie Kanał ściekowy w grze Worms Revolution Extreme)
Taki kąt i ustawienie wystarczą, aby strumień wody zepchnął Trującego Pete’a

Zobacz też

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.