Worms Revolution Extreme – Podwórko – opis przejścia

Czy masz problem z kampanią do gry Worms Revolution Extreme? W tym artykule znajdziesz opis przejścia ostatniego motywu – Podwórko (misje od 25 do 32 w całej kampanii) w grze Worms Revolution Extreme.

Grę Worms™ Revolution Extreme można zakupić w oficjalnym sklepie PlayStation.

Urodzony wojownik

Nowy motyw, nowe wyzwania – czasu na ruch jest niewiele bo zaledwie 30 sekund. Pierwszym robalem zeskocz na dół i strzel z Bazooki pomiędzy butelkę i jamę wypełnioną wodą po lewej stronie. Możesz w ten sposób wyeliminować już w pierwszej turze zarówno Buraka jak i Przystojniaka.

Strzał powodujący zalanie poniższych robali na poziomie Urodzony wojownik
Przy takim kącie i pełnej mocy strzału z Bazooki wrogie robale – Buraka i Przystojniaka – wyeliminujesz już w pierwszej turze

Twój drugi robal jest całkiem bezpieczny – w przeciwieństwie do trzeciego robala. Użyj Wyboru robala i odsuń się z najcieńszego fragmentu terenu, aby twój robal przeżył kolejną turę przeciwnika. Wybór robala jest w tej misji nieograniczony, więc skup się na tym, aby atakować aktualnie najlepiej ustawionym robalem. Niszcz zbiorniki z wodą, aby zalewać znajdujące się pod nimi wrogie robale. Poza tym sam nie daj się zrzucić na dół. W tej misji bardzo użyteczne są oba rodzaje granatów, Krety i Bazooka.

Spokój mi tu!

Zaczynamy od zniszczenia obiektu fizycznego z ogniem nad naszym pierwszym robalem. Zaraz po strzale z Bazooki uciekamy do tunelu. Dzięki temu sami nie otrzymamy obrażeń. Eksplozja zrani Kolbę. Jednocześnie Twardziel spadnie na dół. Od teraz masz łatwy dostęp do tych dwóch robali po lewej stronie. Wyeliminuj je jak najszybciej.

Skrzynia z Teleportem w misji Spokój mi tu!
Teleport w pobliskiej skrzyni umożliwi dotarcie do dowolnych wrogich robali

Ze względu na budowę tunelu, w którym zaczynasz, twoje robale po prawej stronie powinny się zająć Zbieraczem. Tylko zbierz jeszcze skrzynię z Teleportem i skrzynkę zdrowia.

W dalszej kolejności możesz wyeliminować Łupinka. Wystarczy jeden strzał z Bazooki, aby spadł on na dół. Gdy wyeliminujesz te wszystkie pobliskie wrogie robale, to teleportuj się nad Rolnika i Przystojniaka. Z tego miejsca możesz ich szybko wyeliminować, a pozostałe robale przeciwnika niemal nie będą w stanie cię trafić. Możesz użyć Granatu do zniszczenia butelki z wodą. Poza tym pojedyncza Owca powinna wystarczyć, aby przynajmniej jeden z nich spadł na Minę i zginął.

Miejsce do teleportowania w misji Spokój mi tu!
Po teleportowaniu w to miejsce, wrogie robale będę miały ekstremalnie trudne zadanie, aby się do ciebie dostać

Następnie proponuję rozegrać tę misję głównie z wykorzystaniem Bazooki. Będziesz mieć dużo czasu pomiędzy ruchami wrogich robali na celowanie. Pozbądź się najpierw Stokrotki i Buraka. Jeżeli trzeba będzie się wystawić, to zestrzel najpierw na dół Kosyniera i wykończ go z Bazooki. Skrzynka po lewej stronie poziomu zawiera Święty granat ręczny.

Użyj Plecaku odrzutowego, aby wlecieć do Graby i przy pomocy Bazooki strzel w ten sposób, aby wybuchła także znajdująca się za nim beczka. Nie powinno być dla ciebie problemem, aby wykończyć go z góry.

W tym momencie we wrogiej drużynie powinni pozostać już tylko Hektar i Banjo. Najlepiej jak ostrzelasz ich z dołu z Bazooki. Otrzymają wiele obrażeń, ostatecznie spadną na dół i staną się łatwym celem.

Nasiona zniszczenia

Pierwszym naszym robalem wystarczy użyć Mobilizatora, aby zepchnąć Rolnika do wody. Zaraz po tym skieruj swojego robala w głąb wyspy. Twój domyślny robal w kolejnej turze będzie w niekorzystnej pozycji, więc po prostu wykorzystaj jeden z ładunków Wyboru robala, aby użyć ostatniego swojego robala. Twardziela również możesz się pozbyć przy pomocy Mobilizatora. W kolejnej turze przełącz na tego robala po raz kolejny i strzel z Bazooki w obiekt fizyczny za Hektarem. Następna tura to trzeci ruch z rzędu tym robalem. Kolejny strzał z Bazooki zniszczy obiekt fizyczny za Hektarem. Ten wrogi robal powinien spaść na dół. Do wyeliminowania Hektara w kolejnej turze możesz użyć np. Granatu.

Zrzucenie Granatu obok obiektu fizycznego z wodą w misji Nasiona zniszczenia
Podrzuć pod taki obiekt fizyczny Granat, aby podtopić 3 wrogie robale w misji Nasiona zniszczenia

Następnie zniszcz obiekt fizyczny z wodą, który znajduje się po prawej stronie twojego aktualnego robala. Możesz podtopić nawet 3 wrogie robale: Kosyniera, Przystojniaka i Zbieracza. Gdy kolejny raz będziesz się ruszać tym robalem, to po prostu ustaw się pomiędzy nimi i użyj Dynamitu.

Dynamit pomiędzy wrogimi robalami w misji Nasiona zniszczenia
Warto poświęcić swojego robala, aby detonować Dynamit, który wyeliminuje parę wrogich robali

Na Kolbę po prostu zrzucaj kolejne Granaty, gdy tylko będziesz się ruszać swoimi dwoma pobliskimi robalami. Jednym z pozostałych robali użyj Bunkrołamacza i wyceluj minimalnie po lewej stronie Buraka, aby w wyniku eksplozji spadł on do wody. Robalem pod Grabą w dwóch kolejnych turach podkopuj się Strzelbą, aby następnie strzelić Bazooką i doprowadzić do eksplozji beczki. Tylko schowaj się po tym strzale pod terenem, aby ogień do ciebie nie dotarł.

Asekuracyjna elmininacja Graby spod spodu w misji Nasiona zniszczenia
Grabę możesz wyeliminować zanim będzie on w stanie cię zaatakować

Jednym z robali użyj Liny ninja, aby znaleźć się nad Łupinkiem. Zrzuć z góry Działko strażnicze, aby zablokować znajdujące się poniżej robale. Pozostałe wrogie robale na powierzchni możesz potraktować Atakiem z powietrza, Boggy B (ze skrzyni) i Pociskiem z namierzaniem (ze skrzyni). Gdy skończą ci się ładunki, to do ich wyeliminowania powinno wystarczyć użycie Owcy i parę strzałów z Bazooki lub Granatów.

Pozycja do zrzucenia Działka strażniczego w misji Nasiona zniszczenia
Zrzuć wrogim robalom Działko strażnicze z tego miejsca, a nie będą w stanie się ruszyć

Podwórkowa bójka

W misji Podwórkowa bójka od razu wskakujemy na wzniesienie i przy pomocy Kija bejsbolowego eliminujemy pierwszego wrogiego robala, zrzucając go do wody. W kolejnym ruchu można pozbyć się Łupinka, spuszczając mu po prostu Granat. Następnie proponuję zacząć oczyszczać sobie drogę do przeciwników, strzelając Bazooką pod obiekt fizyczny – podkowę. Ostatnim robalem zacznij się przekopywać z wykorzystaniem Bazooki pod Banjo.

Lot pomiędzy wrogie robale w misji "Podwórkowa bójka"
Jeżeli jakiś z twoich robali jest już “spisany na straty”, to warto spróbować wlecieć pomiędzy wrogie robale i tam spowodować eksplozję

W następnej kolejce proponuję Plecak odrzutowy, aby wlecieć za Przystojniaka i Zbieracza. Użyj Smoczej kuli, aby Przystojniak wpadł na Minę i zaczął się topić. Swoimi robalami kontynuuj bezpieczny ostrzał z dołu. Chowaj się pod teren po każdym strzale. Po kolei zrzucaj wrogie robale z góry i wykańczaj je na dole. Najbardziej uniwersalne w tej taktyce okazują się Bazooka i Granaty. Możesz też ustawić Działko strażnicze, aby twoi przeciwnicy nie byli w stanie się ruszyć. Od momentu odblokowania broni z namierzaniem, przyspiesz za ich pomocą eliminację przeciwnika.

Lokalizacja skrzyni ze Świętym granatem ręcznym w misji "Podwórkowa bójka"
Po Święty granat ręczny w misji Podwórkowa bójka skieruj się wtedy, gdy twój robal będzie relatywnie bezpieczny

Walka wzywa!

Misję Walka wzywa! proponuję rozegrać w następującej formacji:

  • naukowiec,
  • strażnik,
  • strażnik,
  • naukowiec.
Zalecana formacja do misji "Walka wzywa!"
Walka wzywa! jest jedną z tych misji, w których proponuję wykorzystać dedykowaną formację

Dzięki temu będziesz zarówno zadawać zwiększone obrażenia przy pomocy strażników, ale także naukowcy zapewnią dodatkowe leczenie całej drużyny. W tej misji lepiej się nie wychylać, tylko strzelać z bezpiecznej odległości. Dlatego zalety zwiadowców mają tym razem marginalne znaczenie.

Aby ustawić nową formację, przejdź z głównego menu do Modyfikacje, a następnie do Moje formacje. Pamiętaj, aby ustawić ją jako domyślną przed rozpoczęciem misji.

Twardziela możesz wyeliminować już w pierwszej turze. Po prostu podejdź do niego jak najbliżej z prawej strony i użyj Smoczej kuli, aby zrzucić go do wody. W kolejnej turze zadbaj o to, aby zakończyć ruch dokładnie pod robalem nad tobą. Dzięki temu nie trafi cię Bunkrołamaczem, tylko sam sobie zada obrażenia. W Kolbę strzel z Bazooki i podejdź do stworzonego w wyniku eksplozji krateru. W Stokrotkę też strzel z Bazooki – nieograniczona amunicja i duże obrażenia. Łupinkowi połóż Granat po prawej stronie z zapalnikiem ustawionym na 5 sekund (możesz go zmieniać trójkątem) i schowaj się w jamie poniżej.

Miejsce do zostawienia Granatu Kolbie w misji "Walka wzywa!"
Korzystaj z ukształtowania terenu, aby wykorzystać maksymalny potencjał nieograniczonych Granatów w misji Walka wzywa!

W kolejnej rotacji zostaw naukowcem Granat Kolbie i uciekaj w lewą stronę. Dzięki temu twój strażnik będzie mógł w łatwy sposób wykończyć tego wrogiego robala. Po prostu strzel w Kolbę z Bazooki, aby go wyeliminować. W kolejnej turze zostaw Minę Łupinkowi i oddal się na bezpieczną odległość. Wykończysz go naukowcem przy pomocy Granatu.

W trzeciej rotacji użyj Wyboru robala, aby zmienić naukowca na strażnika. Twój strażnik jest w stanie jednym Granatem pozbyć się Stokrotki. W tym momencie masz już za sobą wszystkie z 3 wrogich robali, które pojawiły się na dolnej części poziomu pomiędzy twoimi robalami.

Zależnie od twojej celności i losowych zachowań przeciwników, w dalszej części poziomu będzie konieczna improwizacja. Przede wszystkim jednak śledź kolejność poruszania się wrogich robali. Są tak rozstawione, że zgodnie z kolejką najpierw turę mają te bliżej prawej strony. Jeżeli chcesz przebić się przez teren do jakiegoś wrogiego robala, to zrób to możliwie bezpośrednio po jego ruchu. Zrzuć go na dół i wykorzystaj wszystkie swoje robale.

Naukowcem, który znajduje się po prawej stronie poziomu, przebij się Palnikiem do skrzyń. Zawierają one Atak z powietrza i Wodny atak. Świetnie się sprawdzą do szybkiego wyeliminowania Graby i Rolnika, ustawionych w pobliżu podkowy w lewej części wyspy. W dalszej kolejności wyeliminuj wrogich strażników – Zbieracza i Przystojniaka, ponieważ są najbardziej niebezpieczni. Na koniec pozbądź się pozostałych wrogich robali.

Zbierz plony

Ten poziom podzielony jest na trzy strategiczne obszary. Po prawej stronie za terenem znajduje się większość wrogich robali. Twoje robale zaczynają po lewej stronie – po dwa na górze i na dole. Staraj się nie schodzić na dół tak długo jak to tylko możliwe. Masz ograniczone ładunki Plecaku odrzutowego i Lin ninja, a z góry możesz atakować niemal wszystkie wrogie robale.

Zacznij od zrzucania Granatów i strzelania Bazooką w cztery robale znajdujące się po lewej stronie poziomu – po 2 na dole i na górze. Te bronie są nielimitowane w misji Zbierz plony.

Gdy wykończysz robale po lewej stronie, przebij się na do prawej części. W skrzyniach znajdziesz kolejno Bombę bananową i Tarczę. Polecam skorzystać z Bomby bananowej i wrzucić ją pomiędzy wrogie robale. Zada bardzo dużo obrażeń. Poza tym wykorzystaj też Owcę zanim się wychylisz. Pozostałe wrogie robale możesz wykończyć w większości na dystans przy pomocy Bazooki i Granatów.

Kosiarz

Zacznij tę misję od zrzucenia na dół wszystkich wrogich robali, które znajdują się na górze. Na Twardzielu użyj Ognistego uderzenia i oddal się szybko z powrotem w lewym kierunku. Na Hektara powinien wystarczyć Mobilizator. Ponownie się oddal. Trzecim swoim robalem zmień trochę tę kolejność zgodną do tej pory z ruchem wskazówek zegara i zacznij od zrzucenia Rolnika. Użyj do tego Kija bejsbolowego. Na samym końcu zrzuć Grabę przy pomocy Smoczej kuli i schowaj się.

Ponownie kolejka będzie przechodzić po twoich robalach. Pierwszym z nich zrzuć przeciwnikowi na dół Bombę wodną, aby skupił się na tej części poziomu. Kolejnym swoim robalem zrzuć na beczkę z olejem Dynamit. Podwójna eksplozja może ostatecznie wyeliminować nawet 3 wrogie robale.

Asekuracyjne zrzucanie Granatu w misji Kosiarz
Zrzucając Granaty z góry twoje robale są relatywnie bezpieczne w misji Kosiarz

W dalszej kolejności wyeliminuj robale od prawej do lewej. Staraj się jak najdłużej nie schodzić na dół, aby utrudnić przeciwnikowi strzelanie do twojej drużny. Kluczowy może się dla ciebie okazać Święty granat ręczny w skrzyni w prawej części poziomu. Jeżeli masz problem z trafieniem w poniższych przeciwników, to możesz użyć Belek, aby Granaty lądowały bezpośrednio przy nich.

Misterna konstrukcja z Belek do łatwiejszego celowania Granatami w misji Kosiarz
Użyj Belek, aby zbudować elementy do odbijania się Granatów

Boss: Stary McBoggy

Podobnie jak w pozostałych misjach z bossami, także tym razem na jej ukończenie jest mniej czasu – 8 minut. Zacznij od przewrócenia obiektu fizycznego po lewej stronie twojego robala. Po prostu kilka razy skocz na niego aż się przewróci i zasłoni cię przed wrogim działkiem strażniczym. Zbierz skrzynkę z Kijem bejsbolowym i użyj go na Stokrotce. W tej samej turze zbierz jeszcze kolejną skrzynkę, która zawiera Spadochron i schowaj się pod półką. Nawet jeżeli otrzymasz jakieś obrażenia z Ataku z powietrza, to wciąż możesz jeszcze ukończyć ten poziom.

W kolejnej turze wybierz Spadochron i zleć po kolejną skrzynkę. Znajdziesz w niej następny Spadochron. Zbliż się do Buraka i użyj na niego Kija bejsbolowego, aby zginął od Miny. Przeciwnik jedyne co robi, to kontynuuje Ataki z powietrza. Ponownie skocz ze Spadochronu i kieruj się w lewym kierunku po kolejną skrzynkę. Znajdującego się w niej Pistoletu na wodę użyj do zmycia Min. Strumień wody sprawi, że spłyną one na dół. Będzie można bezpiecznie przejść. Z kolejnej skrzyni pozyskasz Telekinezę. Bardzo ważne jest, żeby odpowiednio się wysunąć i nie zmarnować jedynego ładunku Telekinezy. Zrzuć pędzel na Miny.

W następnej turze wskocz na półkę z ze skrzynią, w której znajdziesz Atak z powietrza. Po krótkiej sekwencji filmowej zostanie ci tylko parę sekund, ale możesz spokojnie zaczekać na kolejną turę na tej półce. Wreszcie użyj Ataku z powietrza i strzel w oba zbiorniki z wodą. Woda zabierze ze sobą zarówno bossa jak i jego ostatniego pomocnika. Za ukończenie całej kampanii otrzymasz trofeum Wojak.

Zobacz też

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.