Worms Revolution Extreme – Strach – opis przejścia

Czy masz problem z kampanią do gry Worms Revolution Extreme? W tym artykule znajdziesz opis przejścia trzeciego motywu – Strach (misje od 17 do 24 z 32 w całej kampanii) w grze Worms Revolution Extreme.

Grę Worms™ Revolution Extreme można zakupić w oficjalnym sklepie PlayStation.

Walka o wpływy

Mamy tylko 4 własne robale, ale do przeciwnych jest bardzo swobodny dostęp. Najlepiej użyć na początku Plecaku odrzutowego, aby dolecieć do Cienia. Po użyciu na nim Ognistego uderzenia, ten robal wpadnie do wody. Następnie polecam zająć się stojącymi obok siebie: Pełzaczem i Nocnym Markiem. Można wlecieć pomiędzy nich np. przy użyciu kolejnego Plecaku odrzutowego i zostawić tam Dynamit. Obaj otrzymają znaczące obrażenia.

Strzał w skrzynię w grze Worms Revolution Extreme
Strzał w skrzynię skutkuje jej eksplozją, która zadaje pobliskim robalom dodatkowe obrażenia

W miarę możliwości staraj się wykorzystać skrzynie z bronią, aby zadawać wrogim robalom dodatkowe obrażenia (jak Smarkowi powyżej). Gdy nie jest to konieczne, staraj się nie wychodzić spod terenu i używaj powietrznych ataków, aby utrudnić komputerowi dostęp do twoich robali. Wrogiego robala Mrok możesz wyeliminować przy pomocy pojedynczego Wodnego ataku. To wystarczy, aby go zmyć i utopić. Aby pozbyć się Mecha, wystarczą dwa Ataki z powietrza.

Mina wykańczająca ostatniego wrogiego robala w misji Walka o wpływy w grze Worms Revolution Extreme
Nocnego Marka możesz wyeliminować na sam koniec przy pomocy Miny

Nocny Marek już po pierwszym użyciu na nim Dynamitu ma utrudniony dostęp do twoich robali. Wykorzystaj fakt, że traci on czas, aby się do ciebie przebić. Gdy będzie miał odpowiednio mało życia, możesz go wyeliminować przy pomocy Miny.

Mnie nie pokonasz!

W misji Mnie nie pokonasz! dwójka z twoich robali zaczyna w jamie bez wyjścia. W pierwszej turze, gdy będziesz się poruszać się jednym z nich, użyj palnika aby stworzyć sobie tunel na prawą stronę poziomu. Uważaj na znajdującą się obok Minę. Gdy tylko będziesz mieć okazję, to wyeliminuj wrogiego robala – Smarka. Wystarczy, że do niego podejdziesz i użyjesz Mobilizatora, aby zrzucić go do wody. W tej samej turze zdążysz jeszcze przeskoczyć na drugą stronę i schować się w ten sposób przed wrogim ostrzałem.

Strzał w obiekt fizyczny w grze Worms Revolution Extreme
Odpowiedni strzał w obiekt fizyczny zablokuje Ohydka i Mecha

Bardziej wysuniętymi robalami masz szansę strzelić w obiekt fizyczny, którym sprawisz, że Ohydek i Mech zostaną zablokowani. Postaraj się też nie niszczyć bezmyślnie terenu, aby nie odciąć sobie łatwej drogi na różne wysokości. Dzięki takiej możliwości zachowasz możliwość chowania się po ataku w każdej turze. W tym celu staraj się używać alternatyw jak Kij bejsbolowy czy Mobilizator.

Kluczowe miejsce w misji Mnie nie pokonasz!
Postaraj się nie uszkodzić terenu, który umożliwia swobodne przemieszczanie się na różne wysokości

Uwięzionego Ohydka i Mecha możesz wyeliminować pojedynczym Atakiem z powietrza. Poza samą bronią wybuchną także beczka i obiekt fizyczny. Powstały ogień sprawi, że twoje znajdujące się poniżej robale nie staną się od razu odsłonięte. A gdy ogień już wygaśnie, możesz zebrać skrzynie z bronią, w których znajdziesz Atak z powietrza i Pocisk z naprowadzaniem. W tej samej turze możesz też podstawić wrogiemu Łącznikowi dynamit. To nie wystarczy, aby go od razu wyeliminować, ale masz jeszcze Miny.

Atak z powietrza na Ohydka i Mecha w misji Mnie nie pokonasz!
Pojedynczy Atak z powietrza wystarczy w tym ustawieniu, aby wyeliminować zarówno Ohydka jak i Mecha

Gdy nie masz łatwego dostępu do wrogich robali bez zbędnego wychylania się, to możesz stosować takie bronie jak Bunkrołamacz. Twoim priorytetem powinno być jednak wyeliminowanie Łącznika, który leczy pozostałe wrogie robale.

Atak z powietrza na Kamulca i Śrubę w misji Mnie nie pokonasz!
Znajdujące się wokół Kamulca i Śruby beczka i Mina dodatkowo spotęgują obrażenia z Ataku z powietrza

Użyj Ataku z powietrza na Kamulca i Śrubę. Na tym etapie rozgrywki powinny się one znajdować pomiędzy Miną i beczką. Wrogiego robala Nawijkę powinieneś bez większych problemów wyeliminować z Bazooki i ostatniej Miny. Najprawdopodobniej ostatnim wrogim robalem do wyeliminowania będzie Nocny Marek. Zacznij od zrzucenia mu z góry Działka strażniczego. Dzięki temu będzie on w tym miejscu uwięziony. Gdy w kolejnej turze zrzucisz mu jeszcze Bombę wodną, to każda kolejna tura będzie już działać na twoją korzyść. Nocny Marek będzie się topić i tracić po 5 punktów życia co turę. Jeżeli chcesz ten poziom przyspieszyć, to możesz zacząć mu zrzucać cokolwiek, co masz aktualnie pod ręką – np. granaty.

Działko strażnicze blokujące Nocnego Marka w misji Mnie nie pokonasz!
Zrzucenie do Nocnego Marka Działka strażniczego skutecznie go zablokuje

Impreza w ogrodzie

Po raz kolejny mamy do dyspozycji dużo mniej robali niż przeciwnik. Prawdopodobnie pierwszym robalem, którego wyeliminujesz w tej misji, będzie Pełzacz. Zrzuć go do wody przy pomocy Mobilizatora.

Kolejnym robalem, na którym należy się skupić, jest Nocny Marek. Zacznij od pozostawienia na nim Dynamitu i oddalenia się na bezpieczną odległość przed eksplozją. Będziesz mieć szansę wyeliminować go już po kolejnym ataku – tym razem przy pomocy Kija bejsbolowego. Zrzuć go do zbiornika z wodą, aby zaczął się podtapiać.

Wyrzucenie Nocnego Marka Kijem bejsbolowym w misji Impreza w ogrodzie
Nocnego Marka możesz pozbyć się w dwóch turach, używając Dynamitu i Kija bejsbolowego

Gdy w danej turze sterujesz robalami, które nie mają łatwego dostępu do Pełzacza i Nocnego Marka, to skup się na Mroku. Najbezpieczniej będzie zacząć od strzelania do niego z Bazooki. Uważaj przy tym na wrogie Działka strażnicze.

Następnie wyeliminuj Cień i Łącznika. Wystarczy, że trafisz z Bazooki w naczynie z wodą sugerowane przez narratora. Kontynuuj ostrzał z Bazooki. Korzystaj głównie z tej broni, ponieważ posiada ona nieograniczoną amunicję. Możesz nią szybko wyeliminować Kamulca i Ohydka.

Strzał z Baooki w Kamulca i Ohydka w misji Impreza w ogrodzie
Odpowiednio wymierzone strzały z Bazooki wystarczą do wyeliminowania Kamulca i Ohydka

Gdy z pięciu robali znajdujących się w prawej górnej części poziomu pozostanie jedynie Nawijka, to skorzystaj z Plecaka odrzutowego i podleć do niego bezpośrednio po jego turze. Z bliskiej odległości możesz potraktować go Smoczą Kulą lub Ognistym uderzeniem. Jeżeli będzie znajdował się niżej, to zrzuć mu Granat. Pozostałe wrogie robale – Mrok i Łapacz – będą miały do ciebie w tym czasie utrudniony dostęp.

Ostatnie 2 robale – w zależności od stopnia zniszczenia terenu – możesz wyeliminować przy pomocy Granatów lub Bazooki. Jeżeli masz taką możliwość, to staraj się raczej wrzucać Granaty. Gdy przebijesz się Bazooką, to również przeciwnicy będą mieli do ciebie łatwiejszy dostęp. Bezpieczniej będzie skorzystać z Palnika, aby nie pozostawiać dużej dziury w terenie.

Nawiedzone wzgórze

Misję zaczyna się z wszystkimi swoimi robalami w jednym miejscu. Znajdującą się na drodze do przeciwnika śrubę można przewrócić i użyć jej jako kładki, aby przejść spokojnie nad wodą. Alternatywnie zwiadowcy mogą na nią wskoczyć i przeskoczyć na drugą stronę. Do Pełzacza można dotrzeć już w pierwszej turze i zrzucić go do wody. Użyj do tego Kija bejsbolowego.

Poziom jest tak zaprojektowany, że za kilkoma bliższymi robalami przeciwnika znajdują się skrzynie z bronią. W jednej z nich znajduje się Atak z powietrza, który jest bardzo skuteczny do ostrzału robali znajdujących się najwyżej – Mrok, Śruba i Łapacz. Wyceluj w pojemnik z wodą.

Atak z powietrza pomiędzy 3 wrogie robale w misji Nawiedzone wzgórze
Atak z powietrza okazuje się bardzo efektywny, ponieważ zadaje obrażenia robalom: Mrok, Śruba i Łapacz

Gdy znajdziesz się blisko wrogich robali i wody, to możesz skorzystać z takich broni jak Ogniste uderzenie, Smocza kula czy Uzi, aby samemu nie otrzymać obrażeń i przypadkowo nie zginąć. Gdy będziesz mieć możliwość oddalenia się na bezpieczną odległość, to możesz korzystać też z Min oraz Dynamitu (z jednej ze skrzyń). A perfekcyjne ustawienia przeciwników na krawędziach nad wodą, to idealne okazje na wykorzystanie Mobilizatora.

Strzał w beczkę Pociskiem z naprowadzaniem w misji Nawiedzone wzgórze
Pocisk z naprowadzaniem świetnie się sprawdzi do celowania w beczki

Gdy będziesz mieć taką możliwość, to korzystaj ze skrzyń, aby zadać przeciwnikom dodatkowe obrażenia. Pocisk z naprowadzaniem bardzo ułatwia celowanie w takie obiekty. Wiele broni ma ograniczoną liczbę ładunków w tej misji, więc ich nie zmarnuj. Jeżeli liczysz w pewnych okazjach na szczęście, to skorzystaj lepiej z Bazooki czy Granatu.

Kompost

Kompost proponuję rozegrać taką formacją (w tej kolejności): żołnierz, strażnik, zwiadowca, naukowiec. Taki układ pozwoli ci zadać znaczące obrażenia już na samym początku i zaowocuje także w późniejszej części misji. Nie masz ani Wyboru robala ani Teleportu, więc zamiast skupiać się na eliminowaniu wrogich robali po kolei, wykorzystuj raczej elementy otoczenia. Poza tym nie spiesz się z pozyskaniem broni sugerowanych przez narratora (Telekineza, Boggy B, UFO). Sam nawet z nich nie skorzystałem. Ich miejsce jednak staje się świetnym schronieniem pod koniec misji. Poza tym staraj się zapamiętać kolejność poruszania się wrogich robali. Atakuj tych, którzy znajdują się blisko twojego aktualnego robala i będą się poruszać najwcześniej. Skup się na Bazooce i Granatach, dopóki inne bronie nie będą zdecydowanie lepsze w danej sytuacji.

Strażnikiem podejdź najpierw maksymalnie lewej krawędzi. Dzięki temu trudniej będzie cię zrzucić na dół. Skorzystaj z Bazooki i strzel do Cienia w taki sposób, aby eksplodowała też znajdująca się za nim beczka. Możesz mu zadać jednorazowo nawet 95 punktów obrażeń.

Wykorzystanie beczki w 21 misji kampanii
Taki strzał strażnikiem z pełną mocą w robala Cień może mu zadać jednorazowo nawet 95 punktów obrażeń (z Bazooki oraz beczki)

W kolejnej turze podłóż strażnikiem Nocnemu Markowi Dynamit i oddal się jak najbardziej w prawo (użyj skoków). Ponownie dojdzie do eksplozji beczki i otworzysz zbiornik wodny. Następnie użyj zwiadowcy do takiego strzału w Mecha z Bazooki, aby wybuchła znajdująca się za nim kolejna beczka.

Strzał z Bazooki zarówno w Mecha jak i w beczkę w misji Kompost
Zwiadowca zadaje mniejsze obrażenia z Bazooki, ale eksplozja beczki ratuje sytuację

Twoi przeciwnicy zachowują się trochę losowo, więc w miarę postępu tej misji, sytuacja będzie się coraz bardziej różnić od tego opisu. Dlatego skupię się raczej na ogólnych sugestiach.

Niszczenie obiektów fizycznych strażnikiem ze Strzelby w misji Kompost
Najbardziej efektywnym zagraniem w misji Kompost jest stosunkowo wczesne zniszczenie pary obiektów fizycznych na środku poziomu

Gdy po raz kolejny będziesz przemieszczać się żołnierzem, użyj podwójnego skoku, aby dostać się do Cienia. Wyeliminować go możesz np. przy pomocy Ognistego uderzenia. Strażnikiem zniszcz dwa obiekty fizyczne ze Strzelby i zadaj obrażenia nawet trzem wrogim robalom: Łapaczowi, Śrubie i Mrokowi.

Aktywacja Miny w celu zrzucenia na dół Pełzacza w misji Kompost
Pełzacza możesz zrzucić na dół, aktywując znajdującą się obok niego Minę

Pełzacza możesz zrzucić na dół przy pomocy leżącej obok niego Miny. Kamulcem zajmij się jako ostatnim. Dostęp do niego jest utrudniony, ponieważ znajduje się pomiędzy fragmentami terenu, których nie da się zniszczyć. Są one oznaczone jaśniejszym kolorem. Najlepiej jeżeli uda ci się zrzucić go na dół. Ja wykorzystałem do tego Granat. Z dołu możesz do niego strzelać też z Bazooki. Gdy wrogie robale będą znajdować się pod twoimi, to korzystaj z Granatów, Min, Owcy, Bomby wodnej, Pistoletu na wodę czy Kreta.

Pora koszenia

Ta misja jest liniowa. Najważniejsze, to utrzymuj dystans i skupiaj się na najbliższym zagrożeniu. Jeżeli jednak zaraz za działkiem strażniczym znajduje się wrogi robal, to zacznij od niego. Do wyeliminowania poszczególnych przeciwników w znacznej mierze wystarcza Bazooka i zwykły Granat (ze względu na ukształtowanie terenu możesz nawet podchodzić i zostawiać Granaty jak Dynamit czy Minę). Okazjonalnie sprawdzą się też inne bronie: Ogniste uderzenie na Smarku, Dynamit na Mroku, Kij bejsbolowy na Śrubie, Owca na Kamulcu, Dynamit na Nocnym Marku czy Miny na Łapaczu. Poza tym używaj skoków, aby przemieszczać się szybciej. W tej misji nie żałuj Spadochronu (nieograniczony), ale oszczędzaj Liny ninja (zwykle wystarczy podwójny skok).

Kwiatki od spodu

Ten poziom wygląda zupełnie inaczej. Wszystkie robale są właściwie odsłonięte od samego początku. Ale jest też sporo elementów, które można niszczyć. Sugeruję dodać strażnika do formacji jako drugiego robala przed rozpoczęciem tego poziomu.

Pierwszym robalem należy strzelić z Bazooki mniej więcej w spód jamy z wodą i Miną, która znajduje się nad wrogim robalem Smarkiem. Przy odpowiednim strzale możesz w jednej turze utopić Pełzacza i Smarka oraz zadać obrażenia z Miny Nocnemu Markowi.

Strzał w jamę z wodą i Miną na poziomie "Kwiatki od spodu"
Odpowiedni strzał w ten pojemnik może wyeliminować nawet dwa wrogie robale w jednej turze

Następnie strzel strażnikiem z Bazooki w obiekt fizyczny, przy którym znajduje się Śruba, aby i jego utopić. Skorzystaj z Liny ninja, jeżeli nie masz czystego strzału. W kolejnej turze użyj Wyboru robala i ponownie strzel strażnikiem z Bazooki – tym razem w beczkę przed Mechem, aby spadł na dół. Jeszcze raz użyj Wyboru robala, aby po raz ostatni ruszyć się strażnikiem. Skorzystaj z Plecaka odrzutowego, aby podlecieć do Mecha, Łącznika i Mroka. Zostaw Dynamit pomiędzy nimi i skocz do wnęki z Miną. Wrogie robale otrzymają obrażenia z obu eksplozji. Mech zginie.

Do Kamulca i Nocnego Marka będziesz mieć łatwy dostęp. Do ich wyeliminowania użyj pobliskich robali i skorzystaj z broni gwarantujących obrażenia jak Mina, Ogniste uderzenie czy Granat.

Strzał w działko strażnicze i beczkę na poziomie "Kwiatki od spodu"
Przed zebraniem skrzyń z bronią na poziomie Kwiatki od spodu zniszcz Działko strażnicze

Zupełnie inne zadanie wykonaj robalem, którym zaczynałeś ten poziom. Najpierw przy pomocy Bazooki zniszcz Działko strażnicze, a później użyj Liny ninja, aby dostać się do pierwszej skrzyni. Przy pomocy skoków możesz zrzucić obiekt fizyczny i zebrać jeden ładunek Boggy B. Tej broni użyj do rzutu w jednego z ocalałych wrogich robali – Cień lub Mrok. Wybranego przez ciebie robala będziesz mógł wykończyć strzałem z Bazooki.

Gdy we wrogiej drużynie pozostaną już tylko dwa robale, możesz się do nich dostać przy pomocy Plecaka odrzutowego czy Teleportu. Wyląduj możliwie wysoko, aby zyskać przewagę taktyczną. Do ich wyeliminowania powinien wystarczyć Dynamit.

Boss: Dr Frankenrobal

W tej misji dwa pierwsze z napotkanych wrogich robali (Pełzacz i Nocny Marek) nie stanowią zagrożenia. Skup się na wykorzystaniu Napadu, aby odebrać im Uzi, Palnik i 3 Belki. Po każdym rabunku chowaj się przed ostrzałem Bossa. Gdy zbierzesz już ten zestaw, to przebij się Palnikiem na dół (jaśniejsze fragmenty terenu są niezniszczalne). Łapacza ostrzelaj z dołka przy pomocy Uzi, aby spadł do wody. Przed każdą przepaścią znajdują się dołki, w których możesz się chować co turę. Użyj Belek, aby nie spaść na dół. W dołku przed Bossem znajduje się skrzynia z Ognistym uderzeniem. Wystarczy jedno użycie, aby spadł obok Miny i po jej eksplozji do wody.

Zobacz też

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.