Worms Revolution Extreme – Łamigłówki – opis przejścia motywu Strach

W tym wpisie znajdziesz poradniki z filmami pokazującymi jak w praktyce rozwiązać wszystkie łamigłówki w motywie Strach w grze Worms Revolution Extreme. W przeciwieństwie do kampanii, motywy składają się nie z 8, a z 5 misji.

Ukryty i zaskoczony!

Zacznij od zebrania znajdującej się po prawej stronie skrzynki z Elektromagnesem. Użyj go, aby odepchnąć pobliską Minę. W kolejnej turze użyj liny, aby zebrać skrzynie obok Smarka. Znajdziesz w nich Pistolet na wodę i Ogniste uderzenie. Podejdź do Smarka i użyj Ognistego uderzenia, aby wpadł on na Minę. Po tej turze pozostanie mu 1 punkt życia. Podtop go przy pomocy Pistoletu na wodę – wyceluj w zagłębienie terenu po prawej stronie, wypełniając wodą zagłębienie, do którego wpadł Smark.

Optymalne ustawienie do użycia Liny ninja w łamigłówce Ukryty i zaskoczony (ogólnie 11 łamigłówka i 1 w motywie Strachu) w grze Worms Revolution Extreme
Ustaw się na krawędzi, aby użyć Liny ninja i po rozbujaniu zebrać obie znajdujące się za Smarkiem skrzynie

Po wyeliminowaniu Smarka możesz po prostu zeskoczyć na dół – woda zapobiegnie utracie obrażeń. Zbierz kolejną skrzynkę – z Palnikiem. Przebij się do ostatniej skrzynki i zbierz UFO. Przy pomocy UFO przenieś znajdujący się po lewej stronie poziomu obiekt fizyczny (czerwona skrzynia ze wskazówką w kształcie błyskawicy). Zrzuć ją na fiolkę, na której siedzi Mech. Masa obiektu fizycznego sprawi, że robal spadnie do wody.

Optymalne ustawienie do użycia Pistoletu na wodę w łamigłówce Ukryty i zaskoczony (ogólnie 11 łamigłówka i 1 w motywie Strachu) w grze Worms Revolution Extreme
Wyceluj we wnękę, aby podtopić znajdującego się na dole Smarka

Wzrastajcie w spokoju

Zaczynając jako Vickto, zbierz znajdujące się po prawej stronie skrzynie. Podejdź do krawędzi i pojedynczym skokiem przemieść się na kolejny segment. W skrzyniach znajduje się kolejno następująca zawartość: Staruszka i Elektromagnes. Następnie wróć na segment, na którym znajdowała się pierwsza skrzynia. Użyj Elektromagnesu. Tylko najpierw zmień jego działanie na przyciąganie przy pomocy trójkąta. Zrzucając go z krawędzi, Łapacz zginie w wyniku wybuchu Miny.

W kolejnej turze, sterując Weeble, zbierz kolejne skrzynie, a w nich: Teleport i Dynamit. Podejdź do prawej krawędzi, aby przeskoczyć wrogiego robala – Śrubę i zbierz Elektromagnes z ostatniej skrzyni. Następnie musisz się trochę wrócić. Wejdź na Śrubę i przeskocz z powrotem na poprzedni segment. Podejdź do lewej krawędzi i użyj drugiego Elektromagnesu. Spadnie do wody, ale w locie odepchnie też Minę. W efekcie uśmiercony zostanie kolejny wrogi robal – Mrok.

Podczas kolejnej tury jako Vickto, wykorzystaj pewną sztuczkę. Jego śmierć zepchnie Śrubę na dół. Aby to osiągnąć, użyj Teleportu. Najpierw ustaw miejsce docelowo minimalnie po prawej stronie wrogiego robala, a następnie przesuń je maksymalnie do góry. Upadek z tak dużej wysokości zabije Vickto, a eskplozja podczas przemiany w nagrobek zepchnie Śrubę na dół.

Teraz Śruba znajduje się bezpośrednio obok Łącznika. Dużo łatwiej jest ich w takiej sytuacji wyeliminować. Przeskocz na segment po prawej stronie, podejdź do lewej krawędzi i użyj Staruszki.

Optymalne ustawienie do użycia Staruszki w łamigłówce Wzrastajcie w spokoju (ogólnie 12 łamigłówka i 2 w motywie Strachu) w grze Worms Revolution Extreme
Użyj Staruszki stojąc na krawędzi, aby wyeliminować jednocześnie Śrubę i Łącznika

Został jeszcze jeden wrogi robal. Ustaw się na trzecim segmencie od lewej. Możesz przybliżyć kamerę, aby nie spaść. Podejdź do krawędzi i zrzuć Dynamit, aby ukończyć tę łamigłówkę.

Wyciąć ich równo z trawą

Zacznij od wykorzystania UFO i przemieść śrubę. Postaw ją pionowo na prawo od Vickto. Przy pomocy skoków możesz ją przewrócić. Jeżeli nie uda ci się jej odpowiednio ustawić za pierwszym razem, to skokami możesz przesunąć ją zarówno w prawo jak i w lewo. Wejdź na łeb śruby i ustaw się bezpośrednio pod wrogim robalem. Następnie użyj podwójnego skoku i Ognistego uderzenia, aby zrzucić Nawijkę na dół.

Optymalne ustawienie do użycia podwójnego skoku i Ognistego uderzenia w łamigłówce Wyciąć ich równo z trawą (ogólnie 13 łamigłówka i 3 w motywie Strachu) w grze Worms Revolution Extreme
Użyj podwójnego skoku i Ognistego uderzenia ze śruby, aby zrzucić na dół wrogiego robala – Nawijkę

Teleportuj się obok Kamulca. Ustaw się bezpośrednio po jego lewej stronie i użyj drugiego Ognistego uderzenia, aby zrzucić go na dół.

Optymalne ustawienie do użycia drugiego Ognistego uderzenia w łamigłówce Wyciąć ich równo z trawą (ogólnie 13 łamigłówka i 3 w motywie Strachu) w grze Worms Revolution Extreme
Użyj drugiego Ognistego uderzenia, aby zrzucić na dół wrogiego robala – Kamulca

Ostatni Teleport wykorzystaj, aby pojawić się bezpośrednio obok Ohydka. Zepchnij go przy pomocy Smoczej kuli. Przeskocz nad zagłębieniem po śrubie i zbierz skrzynię z Miną. Z krawędzi zrzuć ją na dół do zagłębienia. Mina i wszystkie wrogie robale powinny się teraz znajdować w podobnych miejscach jak na poniższym zrzucie ekranu.

Optymalne ustawienie Miny i wszystkich wrogich robali w łamigłówce Wyciąć ich równo z trawą (ogólnie 13 łamigłówka i 3 w motywie Strachu) w grze Worms Revolution Extreme
Zostaw Minę w zagłębieniu, aby wyeliminować wszystkie wrogie robale w ostatniej turze

Na koniec jeszcze przejdź na górę w pobliże zbiornika z wodą. Wystarczy, że skoczysz pod Miną, aby ją aktywować. Przez te parę sekund potrzebnych na jej aktywację przejdź wyżej, aby uniknąć utopienia wraz ze wszystkimi wrogimi robalami.

Skok pod Minę w łamigłówce Wyciąć ich równo z trawą (ogólnie 13 łamigłówka i 3 w motywie Strachu) w grze Worms Revolution Extreme
Podskocz pod Miną, aby ją aktywować i otworzyć zbiornik z wodą

Wystarczy jeden krok

Wybierz Palnik i wydrąż dziurę pod znajdującymi się na wzniesieniu Minami po lewej stronie. Aby ich nie aktywować, musisz wypalić tunel w kształcie łuku jak na poniższym zrzucie ekranu.

Kształt tunelu umożliwiającego uniknięcie aktywacji Min na wzniesieniu w łamigłówce Wystarczy jeden krok (ogólnie 14 łamigłówka i 4 w motywie Strachu) w grze Worms Revolution Extreme
Wydrąż Palnikiem tunel w kształcie łuku, aby nie aktywować znajdujących się na wzniesieniu Min

W kolejnych dwóch turach wciąż używaj Palnika, ale kieruj się na Pełzacza. Zbierzesz skrzynię z Elektromagnesem i ostatecznie zrzucisz wrogiego robala do wody. Aby Vickto do niej nie wpadł, przerwij działanie Palnika (tak samo jak go aktywujesz), gdy tylko Pełzacz zacznie spadać.

Następnie oczyść teren z Min. Po prostu do nich podchodź i w momencie, gdy się aktywują, odskakuj z powrotem. Trzecia z nich zada obrażenia Łapaczowi, ale niewystarczające, aby go wyeliminować.

Nocnego Marka możesz się pozbyć po prostu drążąc Palnikiem tunel w jego kierunku i zadając mu obrażenia tym Palnikiem. Tylko wycofaj się na odpowiednią odległość przed końcem tury, aby Twojego robala nie zabiła przemiana Nocnego Marka w nagrobek.

Teraz przyszedł czas na wykończenie Łapacza. Możesz sobie pozwolić na wykorzystanie kolejnego ładunku Palnika, aby wydrążyć sobie tunel wychodzący na powierzchnię po jego prawej stronie.

Ustawienie do użycia Palnika w łamigłówce Wystarczy jeden krok (ogólnie 14 łamigłówka i 4 w motywie Strachu)
Po wydrążeniu tunelu po prawej stronie Łapacza, możesz ustawić się po jego lewej stronie i potraktować go Palnikiem

Łapacz spadnie na dół, ale pozostałe mu punkty życia możesz mu zbić używając ostatniego ładunku Palnika. Ponownie pamiętaj o tym, aby odpowiednio oddalić się od niego przed końcem tury.

Do wyeliminowania ostatniego już wrogiego robala użyj Elektromagnesu. Przeskocz na najbardziej wysuniętą po prawej stronie część terenu. Gdy zrzucisz w lewym kierunku Elektromagnes, odepchnie on Minę, która unicestwi Cienia.

Ustawienie do użycia Elektromagnesu w łamigłówce Wystarczy jeden krok (ogólnie 14 łamigłówka i 4 w motywie Strachu)
Zrzuć Elektromagnes, aby Mina wyeliminowała ostatniego wrogiego robala

Jeden, dwa, trzy, WOJNA!

Zacznij od zebrania dwóch skrzyń po prawej stronie, które zawierają odpowiednio: Kij bejsbolowy i Minę. Użyj UFO, aby przesunąć butelkę z wodą. Możesz ją obracać przy pomocy trójkąta. Ustaw ją tak, aby korek znajdował się na dole. Umieść ją w zagłębieniu obok Kamulca.

Ustawienie butelki z wodą w łamigłówce Jeden, dwa, trzy, WOJNA! (ogólnie 15 łamigłówka i 5 w motywie Strachu)
Przesuń tutaj obróconą butelkę z wodą na początku ostatniej łamigłówce motywu Strachu gry Worms Revolution Extreme

Drugim ładunkiem UFO przesuń drugi obiekt fizyczny (śrubę) nad Nawijkę, aby nie zginął podczas ostrzału. Minę umieść obok wrogiego robala – Śruby i oddal się na bezpieczną odległość. Aby zadać odpowiednio dużo obrażeń, trzeba także zdetonować znajdującą się płytko pod ziemią beczkę z olejem. Zbierz teraz skrzynie znajdujące się pomiędzy pozostałymi beczkami z olejem. Znajdziesz w nich Smoczą kulę i Mobilizator. Do skrzyń trzeba jeszcze zrzucić kolejnego wrogiego robala – Łącznika. Użyj do tego Smoczej kuli.

Następnie użyj Teleportu, aby zebrać znajdującą się po prawej stronie Kamulca ostatnią skrzynię, a w niej Atak z powietrza. Najpierw zrzuć Kamulca na ustawioną poniżej butelkę z wodą (przy pomocy Mobilizatora). Wrzuć go jeszcze do pozostałych robali przy pomocy Kija bejsbolowego. Pozostaje jeszcze tylko Atak z powietrza. Wyceluj pośrodku w stosuku do beczek, aby zadać wystarczająco obrażeń i ukończyć ten motyw.

Ustawienie do Ataku z powietrza (ogólnie 15 łamigłówka i 5 w motywie Strachu) w grze Worms Revolution Extreme
Przy takim ustawieniu, tak wycelowany Atak z powietrza zagwarantuje ci ukończenie ostatniego poziomu w motywie Strachu

Zobacz też

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.