Prezent pod choinkę dla gracza w 2019 roku

Dla wielu osób zakup prezentów dla miłośników gier wydaje się wyzwaniem. Przecież on czy ona ciągle siedzi przed komputerem/konsolą/grą (i tu wstaw nazwę)… Wystarczy jednak trochę zainteresowania jakie to gry dana osoba lubi najbardziej, aby sprawić trafny prezent! A co można kupić na prezent pod choinkę dla gracza?

Typów graczy jest cała masa. Część z nich gra okazjonalnie, inni bardziej regularnie a w skrajnym przypadku spędzają na elektroniczną rozrywkę nie tylko każdą wolną chwilę, ale też poświęcają inne ważne aspekty codziennego prawdziwego życia. Prezenty również należy z tego powodu różnicować. Poniżej przedstawię kilka przykładów, ale oczywiście nie wyczerpują one tematu. Mam jednak nadzieję, że pomogą Ci one chociaż ugryźć problem poszukiwań.

Fani retro

Czy nie zdarza Ci się wspominać jakieś stare czasy? Kiedyś to było… Pewni gracze preferują tytuły nie sprzed roku czy dwóch, ale nawet sprzed paru czy kilku dekad. Aktualnie coraz trudniej jest dostać takie pozycje. Firmy jednak już dawno dostrzegły tę niszę na rynku i wydają gry ponownie w wersji na któreś urodziny takiego tytułu. Uważaj jednak na wersje określane jako HD. W wielu przypadkach grafika w grze jest odnowiona, aby taka pozycja wyglądała na bardziej aktualny tytuł. Nie każdy lubi takie zmiany.

A co gdy platforma już dawno zniknęła ze sklepów? Ten problem mniej dotyczy PC-tów, a bardziej konsol na parę generacji wstecz. Firmy z tego względu wydają konsole w wersji mini. Zamiast płyt czy kartridży dany sprzęt ma od razu w pamięci wgraną pewną pulę gier. Wyjście do telewizora również zmieniane jest na HDMI, aby uniknąć problemu zakupu dodatkowych przejsciówek. Takich retro konsol pojawiło się już na rynku całkiem sporo:

PlayStation Classic jako prezent pod choinkę dla gracza będącego fanem retro
Od premiery PlayStation Classic minęło już trochę czasu, a cena zestawu znacząco spadła

Fani pojedynczych tytułów

Znaczny procent graczy ma swoje ulubione tytuły, do których często wraca. Jeśli jest to jakaś popularna gra online jak League of Legends czy Fortnite, to znajdziesz bardzo wiele ofert na kody dodające wirtualną walutę umożliwiającą zakupy w danej grze. Mechanizm działania jest taki jak w przypadku kart podarunkowych. Fani sami wybiorą co ich najbardziej interesuje. Tytuł nie musi być jednak online, aby na rynku pojawiły się różnego rodzaju powiązane z nim jakoś gadżety. Możesz przebierać zarówno w takich, które są jedynie ozdobą, jak figurki postaci (możesz zakupić tutaj) czy plakaty, ale także w bardziej uniwersalnych przedmiotach. Motywy z danej gry pojawiają się na podkładkach pod mysz, breloczkach, ubraniach czy pościeli. Znajdziesz też produkty, które mogą zainteresować osoby, które samą grą interesują się w mocno ograniczonym stopniu: muzyka z gry czy nawet książki o danej tematyce (np. Jak zostać PROGAMEREM – możesz zakupić tutaj).

Fani danego gatunku gier

Jest to grupa graczy, która preferuje jakiś typ gier – np. strategie, gry akcji, wyścigowe czy strzelanki. W tym przypadku dana osoba ma raczej całkiem dobre rozeznanie w dostępnych tytułach i trudno znaleźć przysłowiowemu laikowi jakąś grę, której nie ma i z której będzie zadowolona. Ulubione ma pewnie ograne a nie wspomina o tych, które jej się nie podobają. Jeśli na coś czeka lub zbiera, to pewnie i tak już o tym wiesz. Tylko upewnij się, że ta osoba danej gry już nie zamówiła!

Prezent pod choinkę dla gracza niejedno ma imię

Czas podsumować dostępne opcje. W artykule wśród dostępnych opcji pojawiły się: gry, konsole, wirtualna waluta do gier, gadżety (np. figurki czy plakaty), podkładki pod mysz, breloczki, ubrania czy pościel. Powodzenia!

Zobacz też

Prezent dla gracza? Zagrajmy na PlayStation Classic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.