Reroll w League of Legends

Czy na pewno wiesz jak działa Reroll w League of Legends? W tym wpisie przedstawię analizę tej funkcjonalności.

Reroll w tej grze oznacza ponowne losowanie postaci do kolejnej rozgrywki. Ta opcja jest dostępna w meczach typu ARAM, czyli All-Random-All-Mid.

Ponieważ postacie dobierane są losowo, to często zdarza się, że szanse na zwycięstwo są nierówne. Riot Games wprowadził opcję ponownego losowania, którego możesz użyć, jeżeli z jakiegoś powodu nie chcesz grać danym bohaterem. Możliwe, że nie znasz tej postaci, nie lubisz albo zupełnie nie pasuje do kompozycji twojej drużyny. Z założenia dobór postaci powinien być jednak losowy, więc możesz użyć tej opcji tylko do określonego limitu. Maksymalnie możesz zgromadzić 2 bonusowe losowania. Pozostałą liczbę dozwolonych losowań możesz sprawdzić w widoku swojego profilu.

Reroll w League of Legends dostępny tylko dla trybu ARAM
Reroll w League of Legends dostępny jest tylko dla trybu ARAM

Twój limit odnawia się po ukończeniu kolejnych gier typu ARAM. Bonusowe losowanie odblokowujesz zdobywając 250 punktów. Po każdej grze typu ARAM zdobywasz pewną liczbę punktów zależną od liczby posiadanych postaci. Nie ma możliwości zbierania punktów “na zapas” – gdy masz dostępne 2 bonusowe losowania, to nie zostaną one naliczone.

Dostępne ponowne losowania w widoku profilu gry League of Legends
Dostępne ponowne losowania do trybu ARAM możesz sprawdzić w widoku swojego profilu

A co się dzieje, gdy ktoś wychodzi po ponownym losowaniu? Istnieją 2 przypadki:

  • używasz ponownego losowania, ale po tym ktoś opuszcza ekran “wyboru postaci” – twój limit wraca do poprzedniego stanu,
  • używasz ponownego losowania, ale po tym sam opuszczasz ekran “wyboru postaci” – nie odzyskujesz wykorzystanego losowania.

Podsumowanie opcji Reroll w League of Legends

Podsumowując, opcji Reroll możesz użyć do 2 razy na mecz. Limit bonusowych losowań zwiększa się wraz z rozgrywaniem kolejnych gier typu ARAM. Jeżeli zdarzy się, że ktoś wyjdzie podczas “wyboru postaci”, to zużyte przez ciebie w tej sytuacji limity są przywracane, o ile rozgrywkę opuścił ktoś inny niż ty.

Zobacz też

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.