Prezentacja kosztów umiejętności w League of Legends

Zdarzyło ci się kiedyś zawieść drużynę bo w kluczowym momencie zabrakło ci many czy energii? A może zbyt długie sprawdzanie kosztów sprawiło, że idealna okazja minęła? W tym wpisie opisuję jak prezentować koszty umiejętności w League of Legends w sposób ciągły.

Brak wiedzy na temat kosztów umiejętności może okazać się kluczowy, gdy nie masz za wiele many czy energii. Jeżeli potrzebujesz szybko sprawdzić te wartości, to najeżdżanie kursorem na poszczególne umiejętności jest wolne. Poza tym stwarza to przeciwnikom dodatkowe okno, gdy mogą cię zaatakować bo reakcja jest utrudniona. Taka informacja obecna cały czas na ekranie potrafi uratować życie.

Aby włączyć widoczność kosztów umiejętności, przechodzę wciskając przycisk Escape do OPTIONS > INTERFACE i zaznaczam Show Spell Costs. Efekt widać od razu w dolnej części ekranu, gdy przełączam tę opcję.

Zsumowane koszty umiejętności w League of Legends
O ile możesz włączyć widoczność kosztów poszczególnych umiejętności, to nie ma opcji, aby je zsumować

Oczywiście koszty to jedynie liczby. Nie mam żadnej rady na konieczność ich zsumowania w głowie – jakiejkolwiek kombinacji umiejętności będziesz potrzebować. Jest to jednak bardzo przydatna opcja bo nie tylko koszty umiejętności zmieniają się co poziom, ale także Riot Games czasami je zmienia dla poszczególnych postaci.

Zmiana kosztów umiejętności podczas aktualizacji gry League of Legends
Nawet jeżeli nauczysz się jakie są koszty umiejętności dla danej postaci, to w którejś kolejnej aktualizacji do League of Legends może się to zmienić

Podsumowując, widoczność kosztów umiejętności można zmienić w opcjach interfejsu gry. Prezentowanie ich w sposób ciągły wpływa na krótszy czas reakcji, ale i tak kombinację poszczególnych umiejętności należy zsumować w głowie.

Zobacz też

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.