Jak szybko użyć umiejętności na sobie w League of Legends?

Zdarzyło ci się kiedyś zginąć bo w ferworze walki nie udało ci się trafić z umiejętności w swoją postać? A gdyby tak uleczyć się albo użyć tarczy nawet jak twój bohater zniknął ci z oczu? W tym poradniku opisuję jak szybko użyć umiejętności na sobie.

Wprawdzie opublikowałem już poradnik, w którym omówiłem działanie tzw. Smart Castów i zalety ich wykorzystywania, ale jeżeli ktoś nigdy o nich nie słyszał, to może nawet nie wiedzieć czego szukać.

Chcąc użyć umiejętności na sobie, najlepiej jest skorzystać z tzw. Self Cast. Pewne z nich mogą być użyte tylko na sobie, jak np. Spell Shield w przypadku Sivir. W takiej sytuacji Self Cast dostępny jest pod standardowym skrótem klawiszowym. W ten sposób możesz wykorzystywać także przedmioty jak np. Mikael’s Crucible. Self Cast umożliwia ich użycie za pomocą pojedynczej kombinacji klawiszy, zamiast dodatkowego potwierdzania lewym przyciskiem myszy. Nie ma szybszego i bardziej niezawodnego sposobu, aby użyć umiejętności czy przedmiotu na sobie.

Konfigurację dla tej opcji znajdziesz w menu gry. Przechodzę do niego wciskając przycisk Escape, następnie w Options pierwsze menu to HOTKEYS. Wystarczy przewinąć trochę w dół. Ustawienia znajdziesz w “Abilities and Summoner Spells” oraz “Items”. Skróty klawiszowe zależą oczywiście od indywidualnych preferencji, ale sugeruję skorzystać ze standardowego przycisku z jakimś modyfikatorem. Dlaczego? Dla przykładu jedna z twoich umiejętności domyślnie jest aktywowana przyciskiem E. Dodatkowo możesz dodać kolejny jej punkt domyślnie poprzez Ctrl + E. Jeżeli zdecydujesz się na dodatkowy modyfikator do E, jak Alt, Shift czy Command (o ile grasz na Mac OS z klawiaturą od Apple), to unikniesz konieczności wyrabiania sobie nawyków dla zupełnie nowych kombinacji.

Skróty klawiszowe odpowiadające na pytanie: "Jak szybko użyć umiejętności na sobie?"
Ustawienia Self Cast znajdziesz w podmenu HOTKEYS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.