Poznaj przełączanie czatu w League of Legends

Jak działa przełączanie czatu w League of Legends? Jak zmienić widoczność wiadomości i jakie są dostępne opcje? W jaki sposób komunikować się ze wszystkimi albo taką możliwość innym zablokować? Czy da się tymczsowo wyłączyć czat? Na te wszystkie pytania poznasz odpowiedzi w tym wpisie. Jeżeli jednak preferujesz oglądać lub słuchać, to przygotowałem dla Ciebie na YouTube wersję wideo, którą znajdziesz poniżej.

Jak przełączyć widoczność czatu w League of Legends?

Możemy skorzystać z interfejsu. Przechodzimy do Options przy pomocy przycisku Escape. Następnie Interface, przewijamy niżej i znajdziemy tam kategorię Chat. Mamy kilka opcji do wyboru:

  • Premade Only (Party), czyli tylko te osoby z którymi się zaprosiliśmy do zespołu i zaczęliśmy wspólnie rozgrywkę. To nie będzie dotyczyło osób które zostały nam przydzielone losowo.
  • Same Team (Party/Ally) to wszystkie osoby z naszego zespołu oraz
  • Everyone (Party/Ally/All), czyli także drużyna przeciwna.

Gdy już mamy włączoną możliwość pisania do drużyny przeciwnej, to wiadomości do nich poprzedzamy skrótem /all (jak na poniższej grafice).

Przełączanie czatu w League of Legends dla wiadomości do wszystkich graczy
Przy aktywnej opcji Everyone możemy wysłać wiadomość do wszystkich

Jeżeli chcemy całkiem sobie zablokować czat, możemy skorzystać z komendy czatu. Uruchamiamy go przy pomocy Enter, a następnie /deafen i jeszcze raz Enter, aby zatwierdzić. Wszystkie osoby w naszym zespole zostaną o tym powiadomione. Analogicznie możemy to cofnąć. Również Enter, uruchamiamy czat, /deafen i ponownie Enter.

Po co to przełączanie czatu w League of Legends?

W idealnym świecie cała drużyna ze sobą współpracuje. Niestety w grach online możesz spotkać osoby, które mogą uprzykrzać ci rozgrywkę. Może to wynikać zarówno ze złośliwości jak, różnego poziomu umiejętności, ale także od czynników losowych, jak aktualny stan połączenia sieciowego. Jeżeli jednak dodatkowa dyskusja psuje ci radość z gry, to możesz po prostu zmienić ustawienia czasu (przynajmniej do czasu aż ochłoniesz). Rozważ to szczególnie, gdy zdarza ci się kogoś obrażać. Takie zachowanie jest niezgodne z Kodeksem Postępowania w League of Legends i może skutkować w skrajnym przypadku nieograniczonym czasowo zawieszeniem konta we wszystkich grach Riot Games.

Zobacz też

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.