Bohemian Killing – poradnik do osiągnięć Steam

Bohemian Killing oferuje osiągnięcia zarówno za odblokowanie wszystkich z 9 zakończeń jak i odkrycie wszystkich dowodów obrony. Aby odblokować je wszystkie, trzeba wykazać się przede wszystkim cierpliwością. Tylko odpowiednia kombinacja działań gwarantuje uzyskanie odpowiedniego zakończenia. Ten poradnik do osiągnięć Steam do gry Bohemian Killing opisuje każde z nich.

Informacje ogólne

Liczba osiągnięć: 22
Liczba osiągnięć offline: 22
Liczba osiągnięć online: 0
Minimalna liczba przejść: 9
Osiągnięcia możliwe do przeoczenia: 21

Strategia

Krok 1

Zacznij od odnalezienia wszystkich dowodów obrony. Poszczególne zakończenia to w dużej mierze jedynie odpowiednia kombinacja takich dowodów obrony. Możliwe jest nawet odblokowanie ich wszystkich w jednym przejściu. Opisałem to w poradniku Bohemian Killing – opis przejścia. Takie podejście skutkuje też odblokowaniem zakończenia Innocent 1!

Krok 2

Odblokuj wszystkie brakujące zakończenia.

Osiągnięcia Steam

Ikona osiągnięcia Steam Defense Evidence no 1 w grze Bohemian Killing
Defense Evidence no 1

Unlock the defense evidence no 1.

Sprawdź Bohemian Killing – opis przejścia, aby odnaleźć wszystkie dowody obrony.

Ikona osiągnięcia Steam Defense Evidence no 2 w grze Bohemian Killing
Defense Evidence no 2

Unlock the defense evidence no 2.

Sprawdź Bohemian Killing – opis przejścia, aby odnaleźć wszystkie dowody obrony.

Ikona osiągnięcia Steam Defense Evidence no 3 w grze Bohemian Killing
Defense Evidence no 3

Unlock the defense evidence no 3.

Sprawdź Bohemian Killing – opis przejścia, aby odnaleźć wszystkie dowody obrony.

Ikona osiągnięcia Steam Defense Evidence no 4 w grze Bohemian Killing
Defense Evidence no 4

Unlock the defense evidence no 4.

Sprawdź Bohemian Killing – opis przejścia, aby odnaleźć wszystkie dowody obrony.

Ikona osiągnięcia Steam Defense Evidence no 5 w grze Bohemian Killing
Defense Evidence no 5

Unlock the defense evidence no 5.

Sprawdź Bohemian Killing – opis przejścia, aby odnaleźć wszystkie dowody obrony.

Ikona osiągnięcia Steam Defense Evidence no 6 w grze Bohemian Killing
Defense Evidence no 6

Unlock the defense evidence no 6.

Sprawdź Bohemian Killing – opis przejścia, aby odnaleźć wszystkie dowody obrony.

Ikona osiągnięcia Steam Defense Evidence no 7 w grze Bohemian Killing
Defense Evidence no 7

Unlock the defense evidence no 7.

Sprawdź Bohemian Killing – opis przejścia, aby odnaleźć wszystkie dowody obrony.

Ikona osiągnięcia Steam Defense Evidence no 8 w grze Bohemian Killing
Defense Evidence no 8

Unlock the defense evidence no 8.

Sprawdź Bohemian Killing – opis przejścia, aby odnaleźć wszystkie dowody obrony.

Ikona osiągnięcia Steam Defense Evidence no 9 w grze Bohemian Killing
Defense Evidence no 9

Unlock the defense evidence no 9.

Sprawdź Bohemian Killing – opis przejścia, aby odnaleźć wszystkie dowody obrony.

Ikona osiągnięcia Steam Defense Evidence no 10 w grze Bohemian Killing
Defense Evidence no 10

Unlock the defense evidence no 10.

Sprawdź Bohemian Killing – opis przejścia, aby odnaleźć wszystkie dowody obrony.

Ikona osiągnięcia Steam Defense Evidence no 11 w grze Bohemian Killing
Defense Evidence no 11

Unlock the defense evidence no 11.

Sprawdź Bohemian Killing – opis przejścia, aby odnaleźć wszystkie dowody obrony.

Ikona osiągnięcia Steam Defense Evidence no 12 w grze Bohemian Killing
Defense Evidence no 12

Unlock the defense evidence no 12.

Sprawdź Bohemian Killing – opis przejścia, aby odnaleźć wszystkie dowody obrony.

Ikona osiągnięcia Steam Defense Evidence no 13 w grze Bohemian Killing
Defense Evidence no 13

Unlock the defense evidence no 13.

Osiągnięcie Defense Evidence no 13 możesz odblokować jednocześnie z Defense Evidence no 12. Sprawdź Bohemian Killing – opis przejścia, aby odnaleźć wszystkie dowody obrony.

Ikona osiągnięcia Steam Innocent 1! w grze Bohemian Killing
Innocent 1!

Unlock the first ending.

To zakończenie odblokujesz po odnalezieniu wszystkich dowodów obrony. W tym celu sprawdź poradnik: Bohemian Killing – opis przejścia.

Ikona osiągnięcia Steam Innocent 2! w grze Bohemian Killing
Innocent 2!

Unlock the second ending.

Zaczekaj do około 21:25, gdy miała miejsce rozmowa na recepcji. Możesz dwukrotnie przyspieszyć czas telefonami, które znajdują się w holu hotelu. Następnie spróbuj wynająć pokój. Okaże się, że jest on wynajęty, ale nie przez nas. Zrobił to ojciec głównego bohatera. Nie sprawdzaj jednak rejestru hotelowego, aby nie doprowadzić do zakończenia Innocent 1! Skieruj się do pokoju hotelowego. Podnieś walizkę z pieniędzmi. Uwaga! dowód obrony nie odblokuje się od razu.

Wróć do swojego mieszkania do kamienicy po drugiej stronie ulicy i zaczekaj na Marie Capet, przyspieszając czas gotowaniem. Gdy się pojawi, zaproś ją do środka. Spraw, aby cię zaatakowała, podnosząc sztylet. Przebierz się i zajrzyj do sejfu. Następnie podnieś dziennik – kolejny dowód obrony.

Z mieszkania możesz się wybrać na zewnątrz. Zaraz pod drzwiami do mieszkania głównego bohatera leży kolejny dowód obrony – prawa rękawiczka Marie Capet. Później zejdź do Monsieur Brissota. Zajrzyj do leżącej na stoliku jego mieszkania książki, aby wyjąć list (Defense Evidence no 10). Porozmawiaj z Monsieur Brissotem, żeby móc wejść do pokoju Marie Capet.

W oczy od razu powinna ci się rzucić druga rękawiczka. Następnie zbierz jeszcze wycinki na ścianie (Defense Evidence no 7), książkę i jeszcze list z szafki przy łóżku (Defense Evidence no 8). Obrońca odniesie się też wtedy do walizki z pieniędzmi.

W drodze do hotelu zajrzyj jeszcze do skrzynki na listy, aby wskazać dowód obrony numer 2. Samo wejście do hotelu odblokuje kolejny dowód obrony. W celi po prostu idź spać. Teraz odblokuje się już ostatni dowód obrony z zestawu do tego zakończenia (będziesz mieć wszystkie poza 1 i 13). W tym momencie idź spać do własnego mieszkania, aby zakończyć zeznania.

Ikona osiągnięcia Steam Innocent 3! w grze Bohemian Killing
Innocent 3!

Unlock the third ending.

Aby zgrać czas rozmowy z recepcjonistą, przyspiesz czas telefonami. Podejdź do recepcji i rozpocznij rozmowę, aby odkryć Defense Evidence no 1. Później pójdź do pokoju hotelowego i zabierz walizkę z pieniędzmi.

Wróć do swojego apartamentu i zaczekaj na Marie Capet. Możesz przyspieszyć czas poprzez gotowanie. Zaproś do środka pukającą do drzwi Marie Capet. Gdy już znajdziesz się w tajnej pracowni, to aktywuj maszynę do przesłuchań. Sprowokujesz w ten sposób Marie Capet do ataku.

Teraz wyjdź z własnego mieszkania i podnieś leżącą na podłodze rękawiczkę zgubioną przez Marie Capet. Udaj się do swojego sąsiada – Monsieur Brissota. Porozmawiaj z nim, aby pozwolił ci wejść do pokoju Marie Capet. Pozbieraj znajdujące się tam następujące dowody obrony: druga rękawiczka (Defense Evidence no 5) i list w szafce sypialnej (Defense Evidence no 8). W tym momencie obrońca wspomni walizkę z pieniędzmi (Defense Evidence no 9).

Wróć do hotelu, aby odblokować Defense Evidence no 11. W celi po prostu połóż się spać, aby automatycznie odblokować Defense Evidence no 12 i Defense Evidence no 13.

Pojedź na górę i przyspieszaj czas gazetą aż do około 23:15. Pójdź do wynajętego pokoju, aby zamordować Marie Capet. Będzie to uznane za morderstwo w samoobronie. Znowu przyspiesz czas telefonami aż do czasu spotkania w bramie. Będziesz we krwi, więc zeznania będą się zgadzać. Możesz już je zakończyć, kładąć się spać i czekając na ostateczny werdykt.

Ikona osiągnięcia Steam 10 years 1! w grze Bohemian Killing
10 years 1!

Unlock the fourth ending.

Na początku zeznań przyspiesz czas telefonami, aby przeprowadzić rozmowę na recepcji zgodnie z zeznaniami. Po zebraniu informacji od recepcjonisty pójdź do swojego mieszkania. Przyspiesz sobie czas gotowaniem, aż Marie Capet zapuka do drzwi. Zaproś ją do środka. Gdy już znajdziecie się w tajnej pracowni, to podnieś sztylet.

Po tym jak Alfred Ethon odzyska przytomność, zejdź na dół do mieszkania Monsieur Brissota. Porozmawiaj z nim, żeby pozwolił ci wejść do pokoju Marie Capet. W szafce przy jej łóżku znajdziesz list (Defense Evidence no 8).

Wróć do hotelu, żeby odkryć kolejno Defense Evidence no 11 i Defense Evidence no 12. Teraz jeszcze musisz zamordować Marie Capet. Poczekaj na nią, przyspieszając czas gazetą. W wynajętym pokoju wypij najpierw szampana, a dopiero po tym zabij ją. Weź jeszcze ze sobą walizkę z pieniędzmi przed wyjściem.

Ponownie użyj gazety, aby spotkać sąsiada w bramie kamienicy zgodnie z jego zeznaniami. Na koniec zakończ swoje zeznania, kładąc się spać.

Ikona osiągnięcia Steam 10 years 2! w grze Bohemian Killing
10 years 2!

Unlock the fith ending.

Zacznij od odkrycia Defense Evidence no 1 i Defense Evidence no 2. Później pójdź do Monsieur Brissota. W tym czasie Marie Capet będzie u niego w kuchni. Porozmawiaj Monsieur Brissotem i zbierz Defense Evidence no 10 oraz Defense Evidence no 3.

W kolejnym kroku udaj się do swojego mieszkania, aby spotkać się tam z Marie Capet. Gdy będziecie już w tajnej pracowni, to podnieś sztylet. Po tym jak protagonista odzyska przytomność, sprawdź zawartość sejfu. Wyjdź ze swojego mieszkania, aby zebrać leżącą już na ziemi rękawiczkę.

Ponownie udaj się do Monsieur Brissota po znajdujące się tam dowody obrony (Defense Evidence no 5, Defense Evidence no 6, Defense Evidence no 7 i Defense Evidence no 8). Możesz już wrócić do hotelu, żeby odkryć dowód obrony numer 11. Po tym jak prześpisz się w celi, na twoje konto wpadną jeszcze Defense Evidence no 12 i Defense Evidence no 13. Wreszcie zabij Marie Capet i zakończ zeznania.

Ikona osiągnięcia Steam 25 years! w grze Bohemian Killing
25 years!

Unlock the sixth ending.

Przyspiesz sobie czas telefonami, aby odbyć rozmowę na recepcji zgodnie z zeznaniami recepcjonisty. Po tym zbierz dowody obrony numer 2 i 1.

Wybierz się do Monsieur Brissota. Zobaczysz Marie Capet w jego kuchni. Podnieś leżącą na stoliku książkę i dodaj do swojej puli dowodów obrony Defense Evidence no 10. Przed wyjściem porozmawiaj jeszcze z Monsieur Brissotem.

Następnie wróć do swojego mieszkania i sprawdź stan sejfu. W tym momencie znajdować się tam będą jeszcze tajne plany. Podnieś też swój dziennik – Defense Evidence no 3. Następnie należy poczekać na Marie Capet. Przyspiesz sobie czas gotowaniem. Gdy tylko się pojawi, zaproś ją do środka. Podczas ponownej wizyty w tajnej pracowni, podnieś sztylet do morderstwa. Gdy Alfred Ethon odzyska przytomność, sprawdź zawartość sejfu.

Wyrusz na poszukiwanie kolejnych dowodów obrony. Rękawiczkę Marie Capet znajdziesz tuż za progiem własnego mieszkania (Defense Evidence no 4). Pójdź jeszcze do Monsieur Brissota i zrelacjonuj mu zachowanie Marie Capet. Od tego momentu zbierz do aktualnej puli obrony: Defense Evidence no 5, Defense Evidence no 7, Defense Evidence no 6, Defense Evidence no 8, Defense Evidence no 11, Defense Evidence no 12 i Defense Evidence no 13.

Pójdź na górę do wynajętego pokoju. Marie Capet będzie liczyć pieniądze w walizce i bez protestu odda ci dokumenty. Mimo to zamorduj ją. Wróć do swojej pracowni i odłóż sztylet. Wreszcie zakończ zeznania i doprowadź do werdyktu.

Ikona osiągnięcia Steam Life imprisonment! w grze Bohemian Killing
Life imprisonment!

Unlock the seventh ending.

Zacznij od przyspieszenia czasu telefonami w holu hotelu. Spotkanie z Marie Capet powinno nastąpić około 22:05. Wróć do swojego mieszkania i wejdź do tajnej pracowni. Obecna już tam Marie Capet cię zaatakuje.

Po odzyskaniu przytomności skieruj się do Monsieur Brissota, który mieszka piętro niżej. Porozmawiaj z nim o włamaniu. Dzięki temu będziesz mieć zgodę na wejście do pokoju Marie Capet. Weź list, który znajduje się w jej szafce obok łóżka. Po zdobyciu tego dowodu obrony możesz już zakończyć zeznania, kładąc się spać w swoim pokoju, a następnie w celi.

Ikona osiągnięcia Steam Death! w grze Bohemian Killing
Death!

Unlock the eighth ending.

Jest to najłatwiejsze zakończenie do oblokowania w grze Bohemian Killing. Nie potrzebujesz żadnych dowodów obrony. Po prostu połóż się spać i zakończ zeznania.

Ikona osiągnięcia Steam Escape! w grze Bohemian Killing
Escape!

Unlock the secret ending.

Skieruj się do swojego mieszkania i zaczekaj tam na Marie Capet. Gdy zapuka do drzwi, zaproś ją do środka. Podnieś sztylet w tajnej pracowni, aby cię zaatakowała. Gdy odzyskasz przytomność, to skieruj się do hotelu.

Po krótkiej scenie na sali sądowej trafisz do celi. W jednej ze ścian możesz wypchnąć cegły na drugą stronę i uciec. Kieruj się na dół, aż trafisz do pomieszczenia wyglądającego na kostnicę. Weź leżącą piłę, użyj jej na drewnianych drzwiach i uniknij kary, odblokowując przy tym sekretne zakończenie.

Zobacz też

Bohemian Killing – opis przejścia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.