Bohemian Killing – opis przejścia

Bohemian Killing jest grą oferującą wiele zakończeń. Prawdopodobnie znasz już przynajmniej jedno z nich. Zastanawiałem się jak powinien wyglądać opis przejścia Bohemian Killing, skoro gra oferuje aż dziewięć zakończeń. Zdecydowałem się jednak na najtrudniejsze bo po odnalezieniu wszystkich dowodów obrony.

Pierwsza wizyta w hotelu

Na samym początku swobody (po morderstwie i mowie wprowadzającej w sądzie) lądujemy na ulicy. Pierwszym ważnym wydarzeniem jest rozmowa na recepcji około 21:25. Na początku gry jest około 21:00, więc bylibyśmy za wcześnie. Dlatego trzeba będzie przesunąć nieco czas, używając do tego telefonów. Znajdziesz je w pomieszczeniu po lewej stronie zaraz przy wejściu do hotelu. Nie musisz czekać dokładnie na 21:25, ponieważ gra dopuszcza 5 minut różnicy. Porozmawiaj z recepcjonistą – tak jak to było w zeznaniach. Należy sprawdzić kto wynajął pokój w naszym imieniu. Nie da się tego zrobić przy recepcjoniście stojącym obok. Żeby go wywabić, wystarczy użyć telefonu – tego samego co poprzednio. Gdy recepcjonista pójdzie, to możemy sobie spokojnie zajrzeć do rejestru hotelowego na recepcji. Odblokuje się pierwszy dowód obrony – Defense Evidence no 1.

Rejestr gości hotelowych w grze Bohemian Killing (Defense Evidence no 1)
Defense Evidence no 1 to rejestr gości hotelowych, który znajdziesz na recepcji

Kolejny dowód obrony znajdziemy w pokoju, który rzekomo wynajęliśmy. Jest to ten sam pokój, który pojawia się przed morderstwem. Pod biurkiem znajduje się walizka z pieniędzmi. Osiągnięcie związane z tą walizką odblokuje się później.

Walizka z pieniędzmi w grze Bohemian Killing
Pod biurkiem w wynajętym pokoju hotelowym znajduje się walizka z pieniędzmi

Wizyta w kamienicy

Następnie idziemy w kierunku naszego mieszkania. Po wejściu do kamienicy, po prawej strony zobaczysz skrzynki na listy, w których czeka adresowana do nas poczta (Defense Evidence no 2).

Skrzynki na listy w grze Bohemian Killing
W skrzynce na listy znajdziesz list, który jest jednym z dowodów obrony

Teraz trzeba się udać do mieszkania na najwyższe piętro. Jest jeszcze za wcześnie, więc Marie Capet tutaj nie ma i trzeba na nią poczekać. Dlatego znowu przyspieszamy czas – tym razem gotujemy. Przyspieszaj czas w grze aż Marie Capet zapuka do drzwi. Otwórz drzwi i zaproś ją do środka. Po krótkim przerywniku filmowym znajdziesz się w tajnej pracowni. W sejfie trzymamy plany tajnych wynalazków. Na biurku mamy dziennik, który możesz już podnieść. Ten dowód obrony (Defense Evidence no 3) potwierdza nasze poprzednie zeznania odnośnie listu.

Dziennik w grze Bohemian Killing
W tajnej pracowni znajdziesz dziennik (Defense Evidence no 3)

Weź do ręki narzędzie zbrodni, aby dostać łomot od stojącej za tobą Marie Capet. Już jej nie będzie, gdy odzyskasz przytomność. Po sprawdzeniu sejfu okaże się, że jest pusty. Trzeba teraz poszukać dowodów na to, że to Marie Capet zabrała plany nowych wynalazków. Pierwszy z nich znajdziesz zaraz przed wejściem do swojego mieszkania – na podłodze leży rękawiczka (Defense Evidence no 4).

Pierwsza rękawiczka Marie Capet w grze Bohemian Killing
Pierwszą zgubioną przez Marie Capet rękawiczkę znajdziesz na podłodze przed własnym mieszkaniem

Wizyta u Monsieur Brissota

Wchodzimy do mieszkania Monsieur Brissota, który mieszka piętro niżej. W książce na stole znajdziesz kolejny list potwierdzający naszą niewinność (Defense Evidence no 10).

List w książce u Monsieur Brissota w grze Bohemian Killing
U Monsieur Brissota znajdziesz wetknięty w książkę list, który dodatkowo potwierdza naszą niewinność (Defense Evidence no 10)

Porozmawiaj z Monsieur Brissotem o Marie Capet, aby pozwolił otworzyć ci drzwi do jej pokoju. Po wejściu od razu rzuca się w oczy druga rękawiczka (Defense Evidence no 5).

Druga rękawiczka Marie Capet w grze Bohemian Killing
W pokoju Marie Capet znajdziesz drugą zgubioną przez nią rękawiczkę, a zaraz obok wycinki na ścianie

W tym pokoju znajdują się też kolejne dowody na naszą obronę. Na ścianie nad łóżkiem przyklejone są wycinki z gazet (Defense Evidence no 7). Podnieś też książkę leżącą na szafce obok łóżka (Defense Evidence no 6).

Na szafce obok łóżka w pokoju Marie Capet znajdziesz książkę (Defense Evidence no 6)

Wewnątrz tej szafki znajduje się już ostatni dowód obrony w pokoju Marie Capet – list (Defense Evidence no 8). Przy prezentowaniu sali sądowej obrońca wspomni wreszcie o znalezionej wcześniej walizce z pieniędzmi. Jest to dowód obrony numer 9 – Defense Evidence no 9.

List to już ostatni dowód obrony w pokoju Marie Capet

Powrót do hotelu

W tym momencie skieruj się do hotelu. Samo ponowne wejście do budynku sprawi, że odblokujemy kolejny dowódy obrony (Defense Evidence no 11). Następnie ma miejsce przerwa w zeznaniach i trafiamy do celi. Żadnych dowodów obrony tam nie znajdziemy, więc po prostu będziemy kontynuować zeznania po drzemce na łóżku. Obrońca przytoczy ostatnie już dowody obrony:

  • Defense Evidence no 12
  • Defense Evidence no 13

Zakończenie Innocent 1!

Po odblokowaniu wszystkich dowodów obrony udaj się jeszcze do własnego mieszkania i połóż się spać, aby zakończyć zeznania. Ponownie zostanie zaprezentowana sala sądowa, a obie strony wygłoszą mowy końcowe. Później trafisz z powrotem do celi. Po położeniu się spać, zostanie zaprezentowany werdykt. Ten opis przejścia gry Bohemian Killing gwarantuje odblokowanie zakończenia Innocent 1!

Zobacz też

Bohemian Killing – poradnik do osiągnięć Steam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.