Rozpakowanie PlayStation VR

Po premierze takich gogli do wirtualnej rzeczywistości jak Oculus Rift czy Samsung Gear VR, także Sony wypuściło na rynek swój sprzęt tego typu. W tym wpisie prezentuję rozpakowanie zestawu PlayStation VR, który miał swoją premierę 13 października 2016 roku.

Rozpakowanie PlayStation VR

Sony poza samymi goglami do wirtualnej rzeczywistości upakowało sporo dodatkowych elementów w pudełku. Aby zredukować wagę elementów zakładanych na głowę, przygotowano oddzielny moduł procesora. Na pierwszy rzut oka wygląda on jak miniaturka konsoli. Podłącza się go pomiędzy gogle a PlayStation 4. W wewnętrznych pudełkach znajdziesz też standardowo instrukcje, karty gwarancyjne czy zestaw kabli.

W opakowaniu nie zabrakło również elementów dodatkowych, które nie są niezbędne, ale niezwykle przydatne. Gogle zakładane są na głowę i z oczywistych względów wymagają czyszczenia co pewien czas. Gumową część można odłączyć i oddzielnie umyć. A do czyszczenia ekranów dostajemy dodatkowo specjalną ściereczkę. Poza tym w opakowaniu znajduje się też PlayStation VR Demo Disc, dzięki któremu możemy od razu przetestować sprzęt, np. w PlayStation VR Worlds.

Rozpakowanie PlayStation VR oczywiście kończy podłączenie tego wszystkiego. Poszczególne elementy są ponumerowane zgodnie z dołączoną instrukcją, więc każdy sobie poradzi z ostatecznym uruchomieniem całego zestawu.

Wybór tytułów na PlayStation VR

Czemu wspominam o tym unboxingu teraz? Od premiery minęło już kilka lat i można sprawdzić czy “jest w co grać”. W sklepie PlayStation są w dniu publikacji tego wpisu 293 pozycje na PlayStation VR. Dla porównania platforma Steam, która oferuje tytuły VR dla HTC Vive, Oculus Rift i Windows Mixed Reality posiada zaledwie 106 pozycji. Wygląda to dość skromnie, skoro 3 rodzaje gogli maja mniejszy wybór. Nie zapominajmy, że PlayStation VR można używać aktualnie jedynie z PlayStation 4.

Animowany GIF powstał przy wykorzystaniu tego serwisu: http://gifcreator.me/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.